Aktualności
Ruszyliśmy! Portal i aplikacja o mieście i dla miasta (WIDEO)
2015-06-20
Dla nikogo nie jest już zaskoczeniem że Biała Podlaska to miasto niezwykłego kolorytu, pełne przyjaznej atmosfery i pozytywnej energii. Do tej pory brakowało jednak dobrego sposobu na uchwycenie tych unikalnych walorów. Teraz jest ku temu doskonała okazja dzięki Mobilnemu Systemowi Informacji.

Od kilku tygodni Biała błyszczy w nowoczesnej aplikacji. Przyjezdnym ułatwia ona poruszanie się i wygodne załatwianie spraw w mieście, mieszkańcom pomaga w szybkim zorientowaniu w bieżących sprawach, aktualnościach i miejskich wydarzeniach. To jedyne miejsce sprawnie łączące walory turystyczne miasta, wciąż aktualizowaną i bieżącą bazę przewodników, danych teleadresowych niezbędnych instytucji, w pełni otwartą na potrzeby odbiorców. Wszystko w oryginalnej i nowoczesnej oprawie, która powinna cieszyć oko nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

Portal i bezpłatna aplikacja to dwa miejsca ale jeden system informacji. Wszystko po to, aby dostosować komunikację z mieszkańcami do współczesnych realiów. Na zwiedzanie miasta nie wybierzemy się przecież z dużym i ciężkim sprzętem. Za to inteligenty telefon czy tablet sprawdzi się w takich warunkach doskonale. Za jego pomocą znajdziemy punkt docelowy, który najbardziej nas interesuje, włączymy odpowiednią nawigację i ruszymy w trasę pełną wyjątkowych doznań. Już teraz możemy znaleźć wiele map pieszych i rowerowych, wyczerpująco opisanych i sfotografowanych, dla pełnej wygody poruszania się po mieście.

Kiedy jesteśmy na etapie planowania wycieczki, poszukiwania odpowiednich i świeżych informacji w domowym zaciszu, z pomocą przychodzi portal internetowy. Walory gospodarcze, przyrodnicze, historyczne i kulturowe znajdują tutaj pełny wyraz w dużych i pięknych fotografiach, a także aktualizowanych na bieżąco informacjach. Tutaj także bezproblemowo planujemy trasę wypraw turystyczny i rekreacyjnych.

Z portalu dowiemy się najwcześniej co w trawie piszczy, nawet będąc już w podróżny. Najważniejsze informacje i aktualizacje trafiają na bieżąco do aplikacji, którą zawsze możemy mieć pod ręką. Jednak w szerszej perspektywie nowoczesny system ma ułatwić miastu pełnienie roli europejskiego, biznesowego przystanku, łączącego Wschód z Zachodem.

Aplikacja działa w trybie offline, połączenie z Internetem jest wymagane jedynie do przeprowadzenia aktualizacji. Posiada dwie wersje językowe – polską oraz rosyjską.

Biała Podlaska otwiera się także na media społecznościowe. Przecież tysiące mieszkańców naszego miasta z nich korzysta. Według badań z social media korzystają niemal wszyscy Internauci (aż 99,3 proc.) i poświęcają temu średnio około 1,5 godziny dziennie. Miasto posiada konto w najpopularniejszych.

Biała Podlaska na Facebooku. Zalajkuj nasz fanpage!

Biała Podlaska na You Tube. Zasubskrybuj nasz kanał!

Biała Podlaska na Instagramie. Zacznij obserwować nasz profil!

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.