Aktualności
Ruszyliśmy! Portal i aplikacja o mieście i dla miasta (WIDEO)
2015-06-20
Dla nikogo nie jest już zaskoczeniem że Biała Podlaska to miasto niezwykłego kolorytu, pełne przyjaznej atmosfery i pozytywnej energii. Do tej pory brakowało jednak dobrego sposobu na uchwycenie tych unikalnych walorów. Teraz jest ku temu doskonała okazja dzięki Mobilnemu Systemowi Informacji.

Od kilku tygodni Biała błyszczy w nowoczesnej aplikacji. Przyjezdnym ułatwia ona poruszanie się i wygodne załatwianie spraw w mieście, mieszkańcom pomaga w szybkim zorientowaniu w bieżących sprawach, aktualnościach i miejskich wydarzeniach. To jedyne miejsce sprawnie łączące walory turystyczne miasta, wciąż aktualizowaną i bieżącą bazę przewodników, danych teleadresowych niezbędnych instytucji, w pełni otwartą na potrzeby odbiorców. Wszystko w oryginalnej i nowoczesnej oprawie, która powinna cieszyć oko nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

Portal i bezpłatna aplikacja to dwa miejsca ale jeden system informacji. Wszystko po to, aby dostosować komunikację z mieszkańcami do współczesnych realiów. Na zwiedzanie miasta nie wybierzemy się przecież z dużym i ciężkim sprzętem. Za to inteligenty telefon czy tablet sprawdzi się w takich warunkach doskonale. Za jego pomocą znajdziemy punkt docelowy, który najbardziej nas interesuje, włączymy odpowiednią nawigację i ruszymy w trasę pełną wyjątkowych doznań. Już teraz możemy znaleźć wiele map pieszych i rowerowych, wyczerpująco opisanych i sfotografowanych, dla pełnej wygody poruszania się po mieście.

Kiedy jesteśmy na etapie planowania wycieczki, poszukiwania odpowiednich i świeżych informacji w domowym zaciszu, z pomocą przychodzi portal internetowy. Walory gospodarcze, przyrodnicze, historyczne i kulturowe znajdują tutaj pełny wyraz w dużych i pięknych fotografiach, a także aktualizowanych na bieżąco informacjach. Tutaj także bezproblemowo planujemy trasę wypraw turystyczny i rekreacyjnych.

Z portalu dowiemy się najwcześniej co w trawie piszczy, nawet będąc już w podróżny. Najważniejsze informacje i aktualizacje trafiają na bieżąco do aplikacji, którą zawsze możemy mieć pod ręką. Jednak w szerszej perspektywie nowoczesny system ma ułatwić miastu pełnienie roli europejskiego, biznesowego przystanku, łączącego Wschód z Zachodem.

Aplikacja działa w trybie offline, połączenie z Internetem jest wymagane jedynie do przeprowadzenia aktualizacji. Posiada dwie wersje językowe – polską oraz rosyjską.

Biała Podlaska otwiera się także na media społecznościowe. Przecież tysiące mieszkańców naszego miasta z nich korzysta. Według badań z social media korzystają niemal wszyscy Internauci (aż 99,3 proc.) i poświęcają temu średnio około 1,5 godziny dziennie. Miasto posiada konto w najpopularniejszych.

Biała Podlaska na Facebooku. Zalajkuj nasz fanpage!

Biała Podlaska na You Tube. Zasubskrybuj nasz kanał!

Biała Podlaska na Instagramie. Zacznij obserwować nasz profil!

Pozostałe artykuły

Zadbaj o przyszłość zaszczep się na życie
2021-06-22

Ponad rok życia w reżimie obostrzeń pokazał nam, jak cenne są zdrowie i bezpieczeństwo. Po miesiącach, w których wiele osób miało być może poczucie niemocy, wreszcie możemy mieć znów wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Wręczono wyróżnienia laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021
2021-06-22

16 czerca br. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy odbyła się uroczystość podczas której wyróżniono laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez  Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021.

Dzieci ze Stowarzyszenia Wspólny Świat i Zespołu Szkół Specjalnych otrzymały książki sensoryczne
2021-06-16

W marcu br.  Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży ,,Barwna” ogłosiła konkurs  o wdzięcznej nazwie ,,DotykaMy”, polegający na wykonaniu przez dzieci i dla dzieci specjalnej książeczki sensorycznej.

Kolejne dobre wieści z „Piksela"
2021-06-16

Miło nam poinformować o sukcesie jakim zakończył się udział podopiecznych Lilli Wielgan-Michaluk z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" Bialskiego Centrum Kultury podczas XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z Cyklu Ziemia jest Jedna – Labirynty Świata Podwodnego, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście" we Wrocławiu!!!

Spotkanie autorskiego z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem
2021-06-16

W dniu 16 czerwca 2021 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 14 odbyło się spotkanie autorskie z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem w związku z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną pt. „Zwierzaki wujka Jacka”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców