Aktualności
Ruszyliśmy! Portal i aplikacja o mieście i dla miasta (WIDEO)
2015-06-20
Dla nikogo nie jest już zaskoczeniem że Biała Podlaska to miasto niezwykłego kolorytu, pełne przyjaznej atmosfery i pozytywnej energii. Do tej pory brakowało jednak dobrego sposobu na uchwycenie tych unikalnych walorów. Teraz jest ku temu doskonała okazja dzięki Mobilnemu Systemowi Informacji.

Od kilku tygodni Biała błyszczy w nowoczesnej aplikacji. Przyjezdnym ułatwia ona poruszanie się i wygodne załatwianie spraw w mieście, mieszkańcom pomaga w szybkim zorientowaniu w bieżących sprawach, aktualnościach i miejskich wydarzeniach. To jedyne miejsce sprawnie łączące walory turystyczne miasta, wciąż aktualizowaną i bieżącą bazę przewodników, danych teleadresowych niezbędnych instytucji, w pełni otwartą na potrzeby odbiorców. Wszystko w oryginalnej i nowoczesnej oprawie, która powinna cieszyć oko nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

Portal i bezpłatna aplikacja to dwa miejsca ale jeden system informacji. Wszystko po to, aby dostosować komunikację z mieszkańcami do współczesnych realiów. Na zwiedzanie miasta nie wybierzemy się przecież z dużym i ciężkim sprzętem. Za to inteligenty telefon czy tablet sprawdzi się w takich warunkach doskonale. Za jego pomocą znajdziemy punkt docelowy, który najbardziej nas interesuje, włączymy odpowiednią nawigację i ruszymy w trasę pełną wyjątkowych doznań. Już teraz możemy znaleźć wiele map pieszych i rowerowych, wyczerpująco opisanych i sfotografowanych, dla pełnej wygody poruszania się po mieście.

Kiedy jesteśmy na etapie planowania wycieczki, poszukiwania odpowiednich i świeżych informacji w domowym zaciszu, z pomocą przychodzi portal internetowy. Walory gospodarcze, przyrodnicze, historyczne i kulturowe znajdują tutaj pełny wyraz w dużych i pięknych fotografiach, a także aktualizowanych na bieżąco informacjach. Tutaj także bezproblemowo planujemy trasę wypraw turystyczny i rekreacyjnych.

Z portalu dowiemy się najwcześniej co w trawie piszczy, nawet będąc już w podróżny. Najważniejsze informacje i aktualizacje trafiają na bieżąco do aplikacji, którą zawsze możemy mieć pod ręką. Jednak w szerszej perspektywie nowoczesny system ma ułatwić miastu pełnienie roli europejskiego, biznesowego przystanku, łączącego Wschód z Zachodem.

Aplikacja działa w trybie offline, połączenie z Internetem jest wymagane jedynie do przeprowadzenia aktualizacji. Posiada dwie wersje językowe – polską oraz rosyjską.

Biała Podlaska otwiera się także na media społecznościowe. Przecież tysiące mieszkańców naszego miasta z nich korzysta. Według badań z social media korzystają niemal wszyscy Internauci (aż 99,3 proc.) i poświęcają temu średnio około 1,5 godziny dziennie. Miasto posiada konto w najpopularniejszych.

Biała Podlaska na Facebooku. Zalajkuj nasz fanpage!

Biała Podlaska na You Tube. Zasubskrybuj nasz kanał!

Biała Podlaska na Instagramie. Zacznij obserwować nasz profil!

Pozostałe artykuły

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Biała Podlaska walczy o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski
2020-09-15

Zasady rowerowej rywalizacji są proste Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację stworzoną na potrzeby wyzwania, zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie nakręcał kilometry....

Serce wypełnią plastikowe nakrętki
2020-09-14

Przy Szkole Podstawowej nr 2, z inicjatywy Prezydenta Michała Litwiniuka oraz dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Aleksandry Dopierały, postawiono wielkie serce na plastikowe nakrętki,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.