Aktualności
Zbliżają się dni miasta. Zobacz festynowy przewodnik (WIDEO)
2015-06-20
Tegoroczne Dni Białej Podlaskiej obfitują w wyjątkowe wydarzenia, koncerty i spotkania dla całych rodzin. To kilka chwil w roku kiedy mieszkańcy grodu nad Krzną mogą spotkać się w jednym miejscu i razem świętować początek wakacji. W tym roku Prezydent Miasta Dariusz Stefaniuk zaprasza na obchody do urokliwej przestrzeni Parku Radziwiłłowskiego. Na wszystkie imprezy jest wstęp wolny.

Zanim jednak Dni Miasta przeniosą się w plener, 27 czerwca o godz. 17.00 w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41, odbyła się uroczysta inauguracja. Już tradycyjnie połączona z wręczeniem Bialskiej Narody Kultury ale nowością będzie także przyznanie z tej okazji tytułu Darczyńca Bialskiej Kultury. Takim zaszczytom towarzyszyły rozstrzygnięcia konkursów "Znany Bialczanin w karykaturze" i "Bohater w mojej rodzinie" oraz koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej "Arti Sentemo", połączony z pokazem tanecznym par Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasiacy".W niedzielę święto miasta będzie miało swoją kontynuację w Parku Radziwiłłowskim. Od godz 14.00
usłyszymy próbkę talentu młodzieży działającej przy Bialskim Centrum Kultury. Na scenie zobaczymy bialskie grupy wokalne w koncercie z dawnymi przebojami. Ciekawie zapowiada się ponadto gościnny występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kolegium Muzycznego w Brześciu. Później będzie już tylko coraz ciekawiej. The Bootles przypomną hity legendarnej czwórki z Liverpoolu, do łez rozśmieszą znani z telewizyjnych ekranów artyści Kabaretu K2, a idealnym zwieńczeniem imprezy będą występy gwiazd: Rafała Brzozowskiego i grupy Myslovitz.

POLECAMY TAKŻE: dołącz do Dni Białej Podlaskiej na Facebooku

W Parku nie zabraknie ponadto atrakcji dla całych rodzin. Wesołe miasteczko, animacje, konkursy, gry i zabawy dostarczą wiele radości nie tylko najmłodszym. Starsi wielbiciele sztuki będą mieli za to gratkę w postaci otwarcia wystawy twórczości Bazylego Albiczuka, której wernisaż przewidziano na godz. 16.00 w Muzeum Południowego Podlasia.

PROGRAM DNI BIAŁEJ PODLASKIEJ
27 czerwca (sobota, godz. 17.00)
Sala konferencyjno-widowiskowa ul. Brzeska 41


INAUGURACJA DNI BIAŁEJ
- wręczenie Bialskiej Nagrody Kultury,
- „Znany bialczanin w karykaturze 2015” - wystawa pokonkursowa, wręczenie nagród laureatom konkursu,
- „Bohater w mojej rodzinie” - rozstrzygnięcie konkursu literacko-historycznego. - prezentacja fragmentu nagrodzonych prac, wręczenie nagród,
- KONCERT KAMERALNEJ ORKIESTRY AKORDEONOWEJ ARTI SENTEMO połączony z pokazem tanecznym par Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy”.

28 czerwca (niedziela, godz. 14.00)
Park Radziwiłłowski


„TYCH LAT NIE ODDA NIKT” - program artystyczny zespołów BCK
MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA UCZNIÓW Z KOLEGIUM MUZYCZNEGO W BRZEŚCIU

THE BOOTLES
KABARET K-2
RAFAŁ BRZOZOWSKI
MYSLOVITZ

NIE ZAPOMINAJMY O OGRODACH” – otwarcie wystawy BAZYLEGO ALBICZUKA

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.