Aktualności
Kongres Miast - Polska Stolica Recyklingu
2023-03-07

Podczas Kongresu Miast Polskiej Stolicy Recyklingu w Bełchatowie prezydent Michał Litwiniuk odebrał dyplom dla Białej Podlaskiej, która zajęła w rywalizacji 11. miejsce, oraz medal z recyklingu. Magdalena Sosnowska, nauczycielka przyrody i biologii Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia - koordynatorka akcji zbierania elektrośmieci przez tę placówkę, reprezentowała szkołę plasującą się na 4. pozycji.

Do Programu Polska Stolica Recyklingu przyłączają się społeczności miejskie, jednostki i instytucje z miast, uczestniczących w projekcie Elektryczne Śmieci. Jego głównym celem jest praktyczna edukacja ekologiczna, rozwój ekologicznej świadomości.

W zmaganiach wzięło udział ponad 80 miast z całej Polski. Rywalizacja opierała się na zbiórce elektrycznych śmieci przy wykorzystaniu:
- czerwonych pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
- odbiorów domowych i z firm,
- zbiórek organizowanych w placówkach oświatowych oraz w czasie ekopikników.
Biała Podlaska, w ramach programu, oddała ponad 19 000 kilogramów elektrycznych śmieci, za co otrzymała medal z frakcji pochodzących z recyklingu.

Prezydent Michał Litwiniuk jako panelista na Kongresie Miast Polskiej Stolicy Recyklingu w Bełchatowie mówił o działaniach, jakie bialczanie podejmują, by chronić środowisko, podkreślił, że uczące się wiele o ekologii dzieci inspirują dorosłych do proekologicznych zachowań. Przykład idzie z góry, a z dumą chwalimy się zdobytym przez nas tytułem Rowerowej Stolicy Polski, każdym pojedynczym wynikiem, a zwłaszcza wielkim sukcesem najaktywniejszej w rywalizacji pań bialczanki, Urszuli Awerczuk. W czerwcu przejechała ponad 6 tysięcy kilometrów! Jaki fantastyczny przykład dają w ten sposób naszej młodzieży emeryci, dyrektorzy szkół - ta rywalizacja jest bardzo motywująca do aktywności i rekreacji. Czujemy na sobie odpowiedzialność - powiedział.

Dodatkową nagrodą w Programie są sadzonki drzew. "Wspólnie z mieszkańcami Białej Podlaskiej zasadzimy 190 sadzonek drzew. Elektryczny las będzie nie tylko stałym przypomnieniem, by segregować elektryczne śmieci, ale przyniesie ze sobą wiele korzyści. Jedno drzewo wytwarza ilość tlenu potrzebną dla czterech dorosłych osób" - podkreśla Malwina Szwarc z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Pozostałe artykuły

Pierwsze spotkanie Klubu Zaczytanych Bialczanek
2023-03-20

Za nami pierwsze spotkanie Klubu Zaczytanych Bialczanek, którego inicjatorką jest Anna Stolarczuk , społeczniczka, zawodowo zajmująca się prowadzeniem szkoleń i warsztatów o tematyce profilaktycznej.

Powitaj wiosnę na sportowo
2023-03-20

21 marca br. rozpoczynamy trening przygotowujący do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023. Jak na mistrzów przystało wybierzemy się na przejażdżkę, którą zakończymy przy ognisku w Porosiukach.

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023
2023-03-20

Gmina Miejska Biała Podlaska otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego na realizację resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023. Program realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej.

"Szóstka" awansowała do finału wojewódzkiego w minisiatkówce dziewcząt
2023-03-17

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej awansowała do finału wojewódzkiego w Minisiatkówce Dziewcząt "Igrzyska Dzieci" w kategorii "czwórki".Trenerem siatkarek jest Grzegorz Piszcz.

Finał Miasta Biała Podlaska w Koszykówce Dziewcząt – Licealiada za nami
2023-03-17

Drużyny walczyły o Puchar Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, oraz awans do rejonu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.