Aktualności
V edycja Festiwalu „Słońce w każdym”
2023-03-01

Od 2019 roku Festiwal „Słońce w każdym” organizowany przez Wspólny Świat w naszym mieście jest okazją do poznania twórczości osób z niepełnosprawnościami.

O tym, jak będzie wyglądał w tym roku, rozmawialiśmy z prezes Stowarzyszenia panią Anną Chwałek i z kierownik naszego Referatu Kultury i Sportu panią Beatą Demianiuk przy okazji podpisania umowy na udzielenie dotacji w wysokości 5 000 zł na organizację V edycji Festiwalu „Słońce w każdym”.

Festiwal ma szerokie grono odbiorców, jego celem jest włączenie osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami w działania kulturalne. To jedno z wielu przedsięwzięć podejmowanych z myślą o podopiecznych Stowarzyszenia.

Pokazujmy razem, że autyzm nie ogranicza nikogo w artystycznych działaniach, a osoby z autyzmem mogą rozwijać swoje pasje artystyczne, realizować się w działaniu twórczym i być dla innych inspiracją.

 

Działania instytucji kultury na rzecz Wspólnego Świata w 2022 roku:

Miejska Biblioteka Publiczna
W ramach zajęć/warsztatów edukacyjnych przeprowadzonych dla dzieci ze Stowarzyszenia Wspólny Świat odbyły się następujące spotkania:
- 17.03.2022 r. odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach modułu Multitechnika oraz Multinauka, 
- 20.04.2022 r. odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach modułu Logikid,
- 28.04.2022 r. odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach modułu Multinauka i Multiśrodowisko,
- 25.05.2022 r. w ramach XXIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej odbyły się zajęcia z Magdaleną Osial pt. "Słońce, woda, ziemia – energia z natury".

Muzeum Południowego Podlasia
Muzeum Południowego Podlasia w ramach współpracy ze Wspólnym Światem prowadziło lekcje muzealne, zajęcia warsztatowe, podopieczni zwiedzali wystawy stałe i czasowe Muzeum.
Muzeum uczestniczyło również w projekcie: „Muzycznie, plastycznie, teatralnie, relaksująco czyli cotygodniowe spotkania dla rodziców”. Projekt prowadzony był przez pracowników Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem, a jego uczestnicy zwiedzali wystawy w muzeum i uczestniczyli  w zajęciach warsztatowych.
Współpraca ze Stowarzyszeniem realizowana była realizowana przez Dział Naukowo – Oświatowy Muzeum.

Bialskie Centrum Kultury
- pomoc w organizacji wernisażu wystawy zdjęć podopiecznych Stowarzyszenia Wspólny Świat pt. „Poznaj Nas!”, 
- pomoc i obsługa IV Festiwalu „Słońce w Każdym”, rozwieszenie plakatów reklamowych na słupach ogłoszeniowych zlokalizowanych na terenie całego miasta,
- stworzenie spotu reklamowego o przekazaniu 1,5 % podatku.

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców