Aktualności
Biała w chmurze - projekt wsparcia placówek edukacyjnych
2023-01-13

Czy wiecie, że dzięki naszej współpracy z Microsoft, w ramach projektu w całości finansowanego z budżetu Miasta Biała Podlaska każdy uczeń i nauczyciel otrzymuje dostęp do usługi Office 365 oraz możliwość BEZPŁATNEJ instalacji aplikacji pakietu Office w zawsze najnowszej wersji na 5 komputerach, 5 tabletach oraz 5 smartfonach.

W grudniu kupiliśmy licencje na rok 2023.

Dzięki naszej współpracy poszerzamy wiedzę i kompetencje w zakresie wykorzystania nowych technologii w działalności edukacyjnej szkół.

Konsekwentnie realizując projekt „Biała w chmurze”, nasz samorząd stawia na rozwój społeczeństwa informacyjnego. Miejskim koordynatorem tego projektu jest pani Magdalena Nowosielska.

IV LO im. St. Staszica
Staszic chętnie wykorzystuje zaawansowane narzędzia, by wspierać edukację uczniów, dlatego wykorzystuje technologie Microsoft w codziennej pracy. Uczniowie i nauczyciele szkoły mają możliwość przechowywania swoich materiałów w chmurze One Drive. Aplikacja Teams zawiera zestaw narzędzi i usług, które z powodzeniem można wykorzystywać w pracy stacjonarnej. Klasy maturalne w utworzonych zespołach tworzą bazy wiedzy, które wykorzystują przed maturą. Arkusze maturalne rozwiązywane są w wersji cyfrowej, bez potrzeby ich drukowania. Nie ma problemu z dostępnością i legalnością oprogramowania, ponieważ każdy uczeń wyposażony został w Aplikację Office 365. Innym przykładem wykorzystania Teams jest konferencja "Pod znakiem Staszica, którą szkoła zorganizowała dla 16 szkół staszicowskich z całej Polski. W wydarzeniu wzięło udział 360 uczniów. Dzięki wykorzystaniu technologii absolwenci szkoły zapraszani są do udziału w różnych aktywnościach, np. Staszicowskim Tygodniu Karier. Bez potrzeby przyjazdu mogą opowiedzieć naszym uczniom jak wygląda nauka za granicą. Ciekawym przykładem wykorzystania aplikacji Teams są lekcje odwrócone. Uczniowie otrzymują w aplikacji materiały, z którymi zapoznają się przed zajęciami. Następnie wykonują ćwiczenia w czasie lekcji. Na podstawie wykonanych zadań nauczyciele przesyłają podsumowania i wnioski. W ramach współpracy z uczelniami organizowane są warsztaty przedmiotowe (on - line). Wielu nauczycieli korzysta z Forms w przygotowaniu i realizacji podsumowań działów czy ewaluacji zajęć. Nauczyciele i uczniowie przygotowują prezentacje w Swayu, które są dostępne online z każdego miejsca i urządzenia.

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej.
Uczniowie oraz nauczyciele mogą bezpłatnie zarejestrować się w usłudze Office 365, która obejmuje programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote, a teraz także Microsoft Teams, oraz inne narzędzia. Dzięki tym aplikacjom możliwa jest praca w chmurze. Microsoft 365 pozwala uczniom dążyć do wspólnego celu w czasie rzeczywistym, umożliwiając im współtworzenie dokumentów w programach Word, Excel, PowerPoint i OneNote. W czasie zajęć kontrola nad wersjami jest łatwiejsza, dzięki mechanizmowi automatycznego tworzenia kopii zapasowych dokumentów i łatwego dostępu do wcześniejszych ich wersji. Uczniowie w łatwy i szybki sposób udostępniają pliki nauczycielowi. Microsoft Teams zwiększają efekty pracy (nauki zdalnej) dzięki rozbudowanym możliwościom czatu, wideokonferencji i udostępniania plików dla nauczycieli oraz uczniów.

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców