Aktualności
Chronimy Zespół Radziwiłłowski - nasze największe historyczne dziedzictwo
2022-11-02

Na prace konserwacyjno-profilaktyczne w ramach bieżących remontów przeznaczyliśmy prawie 470 tys. zł - to kwota umowy na wykonanie prac remontowych na terenie Zespołu, którą podpisał prezydent miasta Michał Litwiniuk z panem Damianem Lewczukiem reprezentującym Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budexpol. Będą to remonty i przeglądy: schodów, ogrodzeń, balustrad, krawężników i innych elementów z piaskowca, murów przy bramie koszarskiej i przy piwnicy w ogrodzie włoskim.
W XVII w. Założenie Radziwiłłów było jedną z najwspanialszych rezydencji Wielkiego Księstwa Litewskiego. Wsparcie Unii Europejskiej pozwoliło nam przywrócić blask temu kompleksowi – bialskiej perle, na którą obecnie składają się: trzy oficyny ujmujące jeden z największych dziedzińców Rzeczypospolitej Obojga Narodów, kaplica pałacowa, wieża brama wjazdowa i koszarska, ogród, wały obronne systemu staroholenderskiego.

Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.