Aktualności
Chronimy Zespół Radziwiłłowski - nasze największe historyczne dziedzictwo
2022-11-02

Na prace konserwacyjno-profilaktyczne w ramach bieżących remontów przeznaczyliśmy prawie 470 tys. zł - to kwota umowy na wykonanie prac remontowych na terenie Zespołu, którą podpisał prezydent miasta Michał Litwiniuk z panem Damianem Lewczukiem reprezentującym Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budexpol. Będą to remonty i przeglądy: schodów, ogrodzeń, balustrad, krawężników i innych elementów z piaskowca, murów przy bramie koszarskiej i przy piwnicy w ogrodzie włoskim.
W XVII w. Założenie Radziwiłłów było jedną z najwspanialszych rezydencji Wielkiego Księstwa Litewskiego. Wsparcie Unii Europejskiej pozwoliło nam przywrócić blask temu kompleksowi – bialskiej perle, na którą obecnie składają się: trzy oficyny ujmujące jeden z największych dziedzińców Rzeczypospolitej Obojga Narodów, kaplica pałacowa, wieża brama wjazdowa i koszarska, ogród, wały obronne systemu staroholenderskiego.

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców