Aktualności
W końcu można wykupić mieszkania komunalne! (WIDEO)
2015-06-10

Znakomita informacja dla najemców komunalnych. Prezydent Dariusz Stefaniuk spełnił jedną ze swoich najważniejszych obietnic wyborczych i już wkrótce ruszy sprzedaż mieszkań należących do ZGL z bonifikatą sięgającą nawet 90 proc. Uchwałę włodarza Białej Podlaskiej przegłosowała rada miasta.

Była to bardzo ważna kwestia dla wielu mieszkańców, dlatego uchwała powstała bardzo szybko. Zasady sprzedaży mieszkań są przejrzyste. Osoby mieszkające od ponad 20 lat będą mogły wykupić je z 90 proc. bonifikatą. W drugim wariancie, mieszkającym od 10 do 20 lat przysługiwać będzie 55 proc. rabatu. Gdy mieszkanie zajmowane jest od 5 do 10 lat będzie to 25 proc. Przy najmie trwającym krócej niż 5 lat nie można skorzystać z bonifikaty.

Chodzi tylko o mieszkania wybudowane przed 2000 rokiem. Aby skorzystać z bonifikaty, lokum nie można sprzedać przez pięć lat. Wyjątkiem jest zbycie w celu zakupy innego mieszkania. Wykupie nie będą podlegać lokale socjalne, których przeznaczenie reguluje ustawa.

- Tą uchwałę udało się przygotować dość sprawnie. Znaleźliśmy najprostsze, a zarazem najskuteczniejsze rozwiązanie. Zasady kupna są przejrzyste i nie będą budzić kontrowersji. O sprzedaży mieszkań mówiłem w kampanii wyborczej. Spełniłem tą obietnicę. Teraz nastał najlepszy moment, aby wykupić mieszkanie. W naszym mieście bardzo długo mówiono o sprzedaży, dużo obiecywano, ale nie każdy mógł skorzystać. W końcu w tym temacie zaczęło się coś dziać - podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.


Pozostałe artykuły

Podsumowanie roku szkolnego w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina
2024-06-20

Uczniowie i kadra Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej podsumowali dziś dokonania z minionego roku szkolnego.

Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie
2024-06-20

Za nami Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie, ścieżce akrobatycznej i podwójnej mini trampolinie.

Podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel"
2024-06-20

Przyszedł czas na podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel". Pod czujnym okiem pani Lilli Wielgan-Michaluk powstają tam niesamowite dzieła.

Spotkanie autorskie z Gabrielem Oleszką pt. "Opowieści z morza i Pomorza"
2024-06-19

W Miejskiej Bibliotece Publicznej gościł dziś emerytowany kapitan żeglugi wielkiej Gabriel Oleszek.

Utrudnienia na ul. Średniej
2024-06-19

Informujemy, że w związku z przebudową ul. Średniej w Białej Podlaskiej od dnia 20 czerwca 2024 r. do 10 lutego 2025 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.