Aktualności
W końcu można wykupić mieszkania komunalne! (WIDEO)
2015-06-10

Znakomita informacja dla najemców komunalnych. Prezydent Dariusz Stefaniuk spełnił jedną ze swoich najważniejszych obietnic wyborczych i już wkrótce ruszy sprzedaż mieszkań należących do ZGL z bonifikatą sięgającą nawet 90 proc. Uchwałę włodarza Białej Podlaskiej przegłosowała rada miasta.

Była to bardzo ważna kwestia dla wielu mieszkańców, dlatego uchwała powstała bardzo szybko. Zasady sprzedaży mieszkań są przejrzyste. Osoby mieszkające od ponad 20 lat będą mogły wykupić je z 90 proc. bonifikatą. W drugim wariancie, mieszkającym od 10 do 20 lat przysługiwać będzie 55 proc. rabatu. Gdy mieszkanie zajmowane jest od 5 do 10 lat będzie to 25 proc. Przy najmie trwającym krócej niż 5 lat nie można skorzystać z bonifikaty.

Chodzi tylko o mieszkania wybudowane przed 2000 rokiem. Aby skorzystać z bonifikaty, lokum nie można sprzedać przez pięć lat. Wyjątkiem jest zbycie w celu zakupy innego mieszkania. Wykupie nie będą podlegać lokale socjalne, których przeznaczenie reguluje ustawa.

- Tą uchwałę udało się przygotować dość sprawnie. Znaleźliśmy najprostsze, a zarazem najskuteczniejsze rozwiązanie. Zasady kupna są przejrzyste i nie będą budzić kontrowersji. O sprzedaży mieszkań mówiłem w kampanii wyborczej. Spełniłem tą obietnicę. Teraz nastał najlepszy moment, aby wykupić mieszkanie. W naszym mieście bardzo długo mówiono o sprzedaży, dużo obiecywano, ale nie każdy mógł skorzystać. W końcu w tym temacie zaczęło się coś dziać - podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.


Pozostałe artykuły

Znamy zwycięzców ósmej edycji budżetu obywatelskiego Białej Podlaskiej
2023-09-21

Z 12 projektów biorących udział w głosowaniu, na terenie miasta Biała Podlaska zostanie zrealizowanych 8 inicjatyw:

30 - lecie Domu Pomocy Społecznej w Kozuli
2023-09-21

Dom Pomocy Społecznej w Kozuli ma 30 lat, a Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Stokrotka” – 20. Z okazji tych jubileuszy prezydent Michał Litwiniuk złożył życzenia i podziękowania na ręce pani dyrektor Anny Skerczyńskiej.

Inauguracja prac Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej
2023-09-21

Prezydent Michał Litwiniuk zainaugurował pracę nowego Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej.

Uwaga !!! Zmiana terminu miodobrania zapraszamy 20 września do Małpiego Gaju
2023-09-18

Uwaga !!!  Zmiana terminu miodobrania zapraszamy 20 września do Małpiego Gaju

Święto Lotnictwa i 100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-09-18

Święto Lotnictwa i 100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów, która miała istotne znaczenie w kształtowaniu bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej w tym naszego miasta - piękne święto za nami.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców