Aktualności
Otwarcie Stadionu Miejskiego
2022-09-10

Nie opadają emocje po otwarciu naszego miejskiego stadionu - fantastycznym wydarzeniu, które świętowały z nami legendy polskiego futbolu: wspaniali piłkarze i selekcjonerzy.

To był ogromny zaszczyt gościć na nowym stadionie takie osobistości jak:
- Andrzej Strejlau,
- Jerzy Talaga,
- Wojciech Łazarek,
- Lesław Ćmikiewicz,
- Jerzy Engel,
- Paweł Janas,
- Stefan Majewski,
- Jerzy Brzęczek.
W meczu otwarcia zagrali podziwiani przez nas wielokrotni reprezentanci Polski, bądź znani z czołowych polskich i europejskich klubów zawodnicy:
- Łukasz Piszczek,
- Sebastian Mila,
- Slawomir Peszko,
- Radosław Majewski,
- Jakub Wawrzyniak,
- Tomasz Hajto,
- Marcin Robak,
- Dariusz Gęsior,
- Adam Kokoszka,
- Arkadiusz Malarz,
- Paweł Strąk,
- Przemyslaw Trytko,
- Łukasz Burliga
- Łukasz Tymiński,
- Łukasz Załuska,
- Jakub Wilk,
- Łukasz Broź,
- Dawid Nowak,
- Błażej Telichowski.
Na boisku wystąpił z nami także Piotr Woźniacki - były zawodnik AZS AWF Biała Podlaska i trener - oraz tata światowej Rakiety nr 1, tenisistki Karoliny Woźniackiej.
Komentatorem tego wydarzenia był Dariusz Szpakowski - legenda sportowego dziennikarstwa. Towarzyszył mu Roman Laszuk - nasz wspaniały dziennikarz sportowy, kronika wiedzy o sporcie w Białej Podlaskiej.
Szczególne podziękowania kierujemy do mentora środowiska piłki nożnej w Białej Podlaskiej, eksperta szkoły trenerów PZPN i wykładowcy naszej AWF – docenta Leszka Cicirko, współorganizatora naszego wydarzenia.
Czy wiedzieliście, że jeszcze na żadnym stadionie w Polsce nie udało zgromadzić się tak wielu selekcjonerów kadry narodowej w jednym miejscu ? My mieliśmy ten zaszczyt i szczęście.
4 września 2022 r. - to historyczna już data uroczystego otwarcia nowoczesnego, spełniającego profesjonalne wymogi licencyjne PZPN stadionu, który będzie służył jeszcze przyszłym pokoleniom.
W kwocie ponad 31 mln zł budowy stadionu (z halą sportową i parkingami) - jest 10 mln zł dofinansowania, za co składamy podziękowania panu Ministrowi Sportu i Turystyki Kamilowi Bortniczukowi, który wystosował list z okazji naszego święta, oraz obecnemu na nim panu Wicewojewodzie Robertowi Gmitruczkowi. Uczestnikiem wydarzenia był także poseł na Sejm RP Riad Haidar.
Nasz stadion zaprojektowany został przez Henryka Dołęgowskiego i Ryszarda Suchorę i wykonany przez PNB Budownictwo Paweł Niczyporuk - jednocześnie głównego sponsora naszej imprezy. Bardzo serdecznie dziękujemy za świetną robotę i wsparcie.
Ogromne podziękowania dla wokalistek bialskiego zespołu Chwilka, obecnie studentek akademii muzycznych: Aleksandry Smerachańskiej, Marty Tchórzewskiej, Agaty Wysokińskiej i Aleksandry Olesiejuk, które stworzyły cudowną muzyczną oprawę. Dziękujemy za jej przygotowanie panu Ireneuszowi Parafiniukowi, odkrywcy naszych talentów . 

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.