Aktualności
Otwarcie Stadionu Miejskiego
2022-09-10

Nie opadają emocje po otwarciu naszego miejskiego stadionu - fantastycznym wydarzeniu, które świętowały z nami legendy polskiego futbolu: wspaniali piłkarze i selekcjonerzy.

To był ogromny zaszczyt gościć na nowym stadionie takie osobistości jak:
- Andrzej Strejlau,
- Jerzy Talaga,
- Wojciech Łazarek,
- Lesław Ćmikiewicz,
- Jerzy Engel,
- Paweł Janas,
- Stefan Majewski,
- Jerzy Brzęczek.
W meczu otwarcia zagrali podziwiani przez nas wielokrotni reprezentanci Polski, bądź znani z czołowych polskich i europejskich klubów zawodnicy:
- Łukasz Piszczek,
- Sebastian Mila,
- Slawomir Peszko,
- Radosław Majewski,
- Jakub Wawrzyniak,
- Tomasz Hajto,
- Marcin Robak,
- Dariusz Gęsior,
- Adam Kokoszka,
- Arkadiusz Malarz,
- Paweł Strąk,
- Przemyslaw Trytko,
- Łukasz Burliga
- Łukasz Tymiński,
- Łukasz Załuska,
- Jakub Wilk,
- Łukasz Broź,
- Dawid Nowak,
- Błażej Telichowski.
Na boisku wystąpił z nami także Piotr Woźniacki - były zawodnik AZS AWF Biała Podlaska i trener - oraz tata światowej Rakiety nr 1, tenisistki Karoliny Woźniackiej.
Komentatorem tego wydarzenia był Dariusz Szpakowski - legenda sportowego dziennikarstwa. Towarzyszył mu Roman Laszuk - nasz wspaniały dziennikarz sportowy, kronika wiedzy o sporcie w Białej Podlaskiej.
Szczególne podziękowania kierujemy do mentora środowiska piłki nożnej w Białej Podlaskiej, eksperta szkoły trenerów PZPN i wykładowcy naszej AWF – docenta Leszka Cicirko, współorganizatora naszego wydarzenia.
Czy wiedzieliście, że jeszcze na żadnym stadionie w Polsce nie udało zgromadzić się tak wielu selekcjonerów kadry narodowej w jednym miejscu ? My mieliśmy ten zaszczyt i szczęście.
4 września 2022 r. - to historyczna już data uroczystego otwarcia nowoczesnego, spełniającego profesjonalne wymogi licencyjne PZPN stadionu, który będzie służył jeszcze przyszłym pokoleniom.
W kwocie ponad 31 mln zł budowy stadionu (z halą sportową i parkingami) - jest 10 mln zł dofinansowania, za co składamy podziękowania panu Ministrowi Sportu i Turystyki Kamilowi Bortniczukowi, który wystosował list z okazji naszego święta, oraz obecnemu na nim panu Wicewojewodzie Robertowi Gmitruczkowi. Uczestnikiem wydarzenia był także poseł na Sejm RP Riad Haidar.
Nasz stadion zaprojektowany został przez Henryka Dołęgowskiego i Ryszarda Suchorę i wykonany przez PNB Budownictwo Paweł Niczyporuk - jednocześnie głównego sponsora naszej imprezy. Bardzo serdecznie dziękujemy za świetną robotę i wsparcie.
Ogromne podziękowania dla wokalistek bialskiego zespołu Chwilka, obecnie studentek akademii muzycznych: Aleksandry Smerachańskiej, Marty Tchórzewskiej, Agaty Wysokińskiej i Aleksandry Olesiejuk, które stworzyły cudowną muzyczną oprawę. Dziękujemy za jej przygotowanie panu Ireneuszowi Parafiniukowi, odkrywcy naszych talentów . 

Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.