Aktualności
Zasłużeni dla miasta Biała Podlaska
2022-09-16

Mieczysław Adamowicz i doktor Riad Haidar - to wspaniałe osoby, które tak wiele uczyniły i czynią dla naszego miasta. Prezydent Michał Litwiniuk przedłożył projekt uchwały przyznania im tytułu Zasłużonego, by w dniu święta patrona Białej Podlaskiej św. Michała Archanioła, podczas uroczystej sesji wręczyć je i wyrazić tym samym wdzięczność za dobrodziejstwo działań Pana Profesora i Pana Doktora, którego na co dzień doświadczamy.

Pan Profesor Mieczysław Adamowicz - wspólnie ze śp. Prof. Józefem Bergierem - byli twórcami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, dziś Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II. Był jej rektorem w latach 2009-2013.

Doktor Riad Haidar to twórca oddziału neonatologicznego w bialskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, szef naszego sztabu WOŚP Biała Podlaska. Był samorządowcem szczebla miejskiego i wojewódzkiego, jest posłem ziemi bialskiej. 

 

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.