Aktualności
Spotkanie z Jurkiem Owsiakiem
2022-09-22

"Razem z posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Riadem Haidarem zaprosiliśmy naszego gościa Jurka Owsiaka na bialskie rondo, jedno z pierwszych noszących nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zbudowaliśmy je w Białej Podlaskiej w 2020 r. Z powodu pandemii koronawirusa nasze wspólne świętowanie musieliśmy odłożyć - dziś nadszedł ten dzień.
Jestem dumny i składam wyrazy uznania mieszkańcom miasta za to, że co roku bijemy rekordy zbiórek, dzięki którym szpitale w całej Polsce zyskują specjalistyczny sprzęt i pozwalają ratować życie.
Co roku podczas wielkiego finału spotykamy się ze wspaniałymi wolontariuszami, ludźmi ogromnego serca oraz przedsiębiorcami, którzy razem z nami grają do końca świata i jeden dzień dłużej.
Cieszę się, że dołożyliśmy cegiełkę na rzecz Fundacji w postaci piłki nożnej z autografami największych gwiazd futobolu. Piłka trafi na licytację podczas kolejnej zbiórki Orkiestry.
Jak na Rowerową Stolicę Polski przystało - zwłaszcza w Dniu Bez Samochodu - zrobiliśmy dwie rowerowe rundy wokół ronda.
To rondo i ta wizyta to ważne symbole tego wszystkiego, co robimy razem dla mieszkańców naszego wspaniałego miasta" - prezydent Michał Litwiniuk

Jak podkreślił Jurek Owsiak, to dzięki zaangażowaniu i hojności bialczan co roku do Białej Podlaskiej trafia sprzęt do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. 

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.