Aktualności
Biała Podlaska Rowerową Stolicą Polski !!!
2022-07-01

Kochani,

WOW! MAMY TO! Puchar Rowerowej Stolicy Polski jest nasz! Jazda na rowerze to fantastyczny sport zespołowy - rodzinny, wielopokoleniowy - i w Białej Podlaskiej pokazujemy to codziennie. A tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest pięknym zwieńczeniem naszego „kręcenia”. To wielkie wyróżnienie i nasz wspólny sukces.

Czekając na ogłoszenie oficjalnych wyników, już teraz dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna, za wspaniałą i sportową zabawę, za aktywność, która pokazała, że i siłę w nogach, i wielką energię, i sportowego niezłomnego ducha ma nasza społeczność. Razem też promujemy prozdrowotną i proekologiczną postawę.

Nasz wspólny wynik to przejechanych 862155.72 km. W 2022 roku dla Białej Podlaskiej kręciło 4135 osób w 106 grupach.

Zrobiliśmy to przy ogromnym wsparciu przyjaciół naszego miasta - sąsiednich gmin, ale i miłośników jazdy na rowerze z miasta Biała Podlaska z całego kraju (a nawet spoza naszych granic).

Jeszcze przyjdzie czas na szczegółowe podziękowania wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w nasz wspólny sukces, ale nie sposób dziś nie wymienić:
- organizatorów Rajdu J.I. Kraszewskiego do Romanowa na czele z panią Małgorzatą Rafał oraz pracownikami Bialskiego Centrum Kultury - czy wiecie, że najmłodszy uczestnik rajdu to 6-letni Mikołaj, który otrzymał ode mnie za to specjalną nagrodę;
- harcerzy z Hufca ZHP Biała Podlaska, którzy w tak piękny i sportowy sposób ukazali historię naszego miasta podczas Rowerowej Gry Miejskiej;
- pracowników i studentów AWF Biała Podlaska za pomoc przy organizacji Sebring Ride;
- nauczycieli i uczniów naszych szkół i przedszkoli - rywalizacja pokazała, jak świetny przykład dają pedagodzy i jak zdeterminowani są młodzi Bialczanie, którzy nawet przed lekcjami, rano, kręcili kilometry;
- członków Klubu Biegacza Biała Biega za przygotowanie rajdu podczas tegorocznej edycji Pikniku Biała Biega;
- strażackiej braci OSP Sławacinek Stary. 

Dziękuję zaprzyjaźnionym gminom oraz osobom prywatnym, grupom zorganizowanym w miejscach pracy i wszelkich stowarzyszeniach i instytucjach, w tym w naszych instytucjach kultury, dla których kultura fizyczna jest także bardzo istotna.

Wielkie brawa należą się także Agnieszce Borodijuk oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej i Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej.

Dziękuję służbom mundurowym za wspaniałą mobilizację.

Ogromne podziękowania kieruję do Halszki Kiryły i ekipy TKKF Krzna Biała Podlaska oraz Jana Konstantego Staniszewskiego. Jesteście niesamowici!

A nasi seniorzy? Macie niespożytą energię! Jesteście dla nas wzorami!

Wspaniale było widzieć rodziny (często trzypokoleniowe), którym wspólna jazda dawała tyle radości. Nie ma nic cenniejszego od bycia razem.

Dziękuję zespołowi koordynującemu nasze rowerowe działania na czele z Wojciechem Chilewiczem, prezesem Miejskiej Spółki ZGL oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr. Stanisławem Romanowskim.

Gratuluję mieszkańcom Puław zajęcia II miejsca, Gniezna III miejsca oraz wszystkim 55 miastom biorącym udział w rowerowym wyzwaniu. To właśnie wspólna, zdrowa rywalizacji motywowała nas każdego dnia do działania.

Nasza sportowa zabawa w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski dobiegła końca. Wiele osób rozpoczęło przygodę z rowerem dzięki udziałowi w akcji. Zachęcam do dalszego kręcenia kilometrów dla ZDROWIA po naszych miejskich ścieżkach rowerowych i malowniczych trasach w okolicach Białej Podlaskiej. Zwiedzanie ich na rowerze tak wiele nas uczy. Gratuluję prezydentowi Miasta Bydgoszcz Rafałowi Bruskiemu oraz jego współpracownikom za zainicjowanie świetnej jednoczącej samorządy i społeczności zabawy.

Do zobaczenia na trasie!

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk

 

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców