Aktualności
Zakończono konkurs historyczny "Moje miasto - Biała Podlaska"
2015-05-20

"Mała ojczyzna" to miasto, w którym żyjemy, zachowywanie wartości, które należy aktualizować i przechowywać, ponieważ inaczej zaginą. Współczesne pokolenie Polaków coraz rzadziej wraca myślą do historii swojego kraju i ludzi, którzy pasje twórcze związali z naszym regionem.

Aby rozbudzić zainteresowania naszą "Małą ojczyzną" w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej zorganizowano konkurs historyczny "Moje miasto - Biała Podlaska". Składał się z dwóch etapach. W pierwszym, który odbył się 23 kwietnia wzięło udział 34 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 10 uczniów, którzy 11 maja przystąpili do ostatecznych zmagań.

Najlepszy okazał się Adrian Majewski z klasy V d. Drugie miejsce zajął Szymon Dębowski z VIe, natomiast trzecie miejsce zajęła Weronika Dzięcioł z IVd. Uczniowie zdobywają wiedzę pod czujnym okiem nauczyciela historii i społeczeństwa dr Dariusza Sikory.

Pozostałe artykuły

Znamy zwycięzców ósmej edycji budżetu obywatelskiego Białej Podlaskiej
2023-09-21

Z 12 projektów biorących udział w głosowaniu, na terenie miasta Biała Podlaska zostanie zrealizowanych 8 inicjatyw:

30 - lecie Domu Pomocy Społecznej w Kozuli
2023-09-21

Dom Pomocy Społecznej w Kozuli ma 30 lat, a Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Stokrotka” – 20. Z okazji tych jubileuszy prezydent Michał Litwiniuk złożył życzenia i podziękowania na ręce pani dyrektor Anny Skerczyńskiej.

Inauguracja prac Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej
2023-09-21

Prezydent Michał Litwiniuk zainaugurował pracę nowego Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej.

Uwaga !!! Zmiana terminu miodobrania zapraszamy 20 września do Małpiego Gaju
2023-09-18

Uwaga !!!  Zmiana terminu miodobrania zapraszamy 20 września do Małpiego Gaju

Święto Lotnictwa i 100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-09-18

Święto Lotnictwa i 100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów, która miała istotne znaczenie w kształtowaniu bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej w tym naszego miasta - piękne święto za nami.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców