Aktualności
Lekcja fizyki w Parku Radziwiłłowskim
2015-05-19
Namioty tematyczne, imponujące doświadczenia oraz spotkanie ze znanym popularyzatorem nauki Karolem Wójcickim czekało na uczniów w Parku Radziwiłłowskim. Po raz pierwszy w naszym mieście zorganizowano Festiwal Nauki Eduscience. To wspólna inicjatywa Instytutu Geofizyki PAN oraz Urzędu Miasta.

To jeden z pomysłów na aktywizację parku. – Otwieramy się na takie inicjatywy, chcemy aby to miejsce tętniło życiem. Latem praktycznie co tydzień zaplanowaliśmy jakąś imprezę, jedną z nim jest ta fantastyczna lekcją w plenerze – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.

Gościem specjalnym festiwalu był Karol Wójcicki. Znany m.in. z Centrum Nauki Kopernik oraz z programów TVN Turbo. Jak sam o sobie mówi, jest propagatorem nauki, a nie naukowcem. – Fizyka nie musi być straszna i trudna, cały świat to jedna wielka lekcja fizyki, wystarczy odpowiednio poprowadzić zajęcia, aby zainteresować tą nauką najmłodszych – podkreśla.

Piknik odbył się 13 maja. Wzięło w nim udział kilkuset bialskich uczniów.
Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców