Aktualności
Lekcja fizyki w Parku Radziwiłłowskim
2015-05-19
Namioty tematyczne, imponujące doświadczenia oraz spotkanie ze znanym popularyzatorem nauki Karolem Wójcickim czekało na uczniów w Parku Radziwiłłowskim. Po raz pierwszy w naszym mieście zorganizowano Festiwal Nauki Eduscience. To wspólna inicjatywa Instytutu Geofizyki PAN oraz Urzędu Miasta.

To jeden z pomysłów na aktywizację parku. – Otwieramy się na takie inicjatywy, chcemy aby to miejsce tętniło życiem. Latem praktycznie co tydzień zaplanowaliśmy jakąś imprezę, jedną z nim jest ta fantastyczna lekcją w plenerze – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.

Gościem specjalnym festiwalu był Karol Wójcicki. Znany m.in. z Centrum Nauki Kopernik oraz z programów TVN Turbo. Jak sam o sobie mówi, jest propagatorem nauki, a nie naukowcem. – Fizyka nie musi być straszna i trudna, cały świat to jedna wielka lekcja fizyki, wystarczy odpowiednio poprowadzić zajęcia, aby zainteresować tą nauką najmłodszych – podkreśla.

Piknik odbył się 13 maja. Wzięło w nim udział kilkuset bialskich uczniów.
Pozostałe artykuły

Wybierz, gdzie zlokalizujemy nowy biletomat
2021-01-12

Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do oddania swojego głosu w ankiecie dotyczącej lokalizacji nowego biletomatu.

Podsumowanie Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
2021-01-07

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk spotkał się z panem Krzysztofem Korwin-Piotrowskim, dyrektorem artystycznym  Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Zbigniewem Kapelą, dyrektorem...

Nowa witryna Bialskiej Biblioteki Cyfrowej
2021-01-07

Urząd Miasta przekazał  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej dotację celową na rozbudowę systemu ułatwiającego korzystanie z jej zasobów cyfrowych. Dotacja ta pozwoliła...

Informacje nt. szczepień przeciwko COVID-19
2021-01-05

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami nt. szczepień przeciwko COVID-19 przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Świąteczny przepiśnik - „Apetyt na święta”
2020-12-22

„Apetyt na święta”, czyli świąteczna inicjatywa prezydenta miasta Michała Litwiniuka oraz dyrektorów Miejskiej Biblioteki Publicznej i Bialskiego Centrum Kultury.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.