Wszystkim kochanym babciom życzymy dużo zdrowia, radości z wnuków i wielu powodów do uśmiechu.
W Białej Podlaskiej hucznie świętowaliśmy 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień nie zakończył się tylko na oficjalnych uroczystościach. W Parku Radziwiłłowskim odbyła się wielka majówka. To nie koniec atrakcji.
Podczas części oficjalnej, pod Miejscem Straceń głos zabrał prezydent Dariusz Stefaniuk. - 224 lata temu uchwalono pierwszą w Europie Konstytucję. Dokonali tego Polacy świadomi swych narodowych praw i powinności wobec Ojczyzny. Powinniśmy być z tego autentycznie dumni - podkreślał w swoim przemówieniu. Uroczystą mszę świętą odprawiono w kościele św. Antoniego, po czym złożono kwiaty przy I Liceum Ogólnokształcącym pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji.
W Bialskim Centrum Kultury odbył się 16. Otwarty Turniej Szachowy o puchar prezydenta. Na stadionie miejskim rozegrano mecz, w którym zmierzyli się Samorządowcy i Oldboje. Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2.
W Parku Radziwiłłowskim zorganizowano majówkę. Tysiące bialczan przyszło, aby wspólnie się bawić. Zaprezentowały się kapele: Podlasiacy oraz Klawa Ferajna. Na najmłodszych czekało wesołe miasteczko. Uwagę widzów przykuły pokazy strażackie oraz motocykle należące do członków klubu Grom.
Na zakończenie w kościele Chrystusa Miłosiernego uczestnicy wysłuchali koncertu jasnogórskiego chóru chłopięcego Pueri Claromontani pod dyrekcją Jarosława Jasiury.
Mija dziesięć lat od śmierci wybitnego bialczanina, Bogusława Kaczyńskiego – cenionego znawcy i propagatora muzyki operowej, mistrza słowa oraz dumy Białej Podlaskiej.
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej odbył się Finał Miasta Biała Podlaska w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Organizatorem zawodów był Bialski Szkolny...





