Aktualności
Kolejna dotacja dla Azylu i schroniska dla zwierząt
2022-01-18

3 stycznia 2022r. Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt "Azyl" na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Stowarzyszenie zgłosiło swoją ofertę w konkursie na powierzenie wykonania zadania publicznego w zakresie ochrony zwierząt poprzez prowadzenie schroniska dla bezdmonych zwierząt z terenu Miasta.

Zadanie ochrony zwierząt poprzez prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt z terenu miasta Biała Podlaska obejmować będzie w szczególności:
- całodobowy nadzór i utrzymanie schroniska dla bezdomnych zwierząt zlokalizowanego przy ul. Olszowej 4 w Białej Podlaskiej,
- przyjmowanie i przetrzymywanie zwierząt z terenu miasta Biała Podlaska zagubionych, zabłąkanych i porzuconych lub z innych przyczyn bezdomnych oraz zapewnienie im wyżywienia i opieki,
- obligatoryjne sterylizowanie i kastrowanie zwierząt przebywających w schronisku,
- podejmowanie działań interwencyjnych na terenie miasta Biała Podlaska w odniesieniu do zwierząt bezdomnych,
- przyjmowanie z terenu miasta zwierząt domowych uczestników wypadków i kolizji drogowych, wymagających udzielenia pomocy weterynaryjnej,
- przyjmowanie do schroniska zwierząt odebranych czasowo na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Biała Podlaska,
- zapewnienie opieki weterynaryjnej zwierzętom przebywającym w schronisku,
- sprawowanie humanitarnej opieki nad zwierzętami przebywającymi w schronisku, polegającej na zapewnieniu właściwych warunków bytowania i żywienia,
- przekazywanie zwierząt osobom zainteresowanym ich posiadaniem i zdolnym zapewnić im należyte warunki bytowania,
- prowadzenie odpowiednich akcji edukacyjnych dla mieszkańców miasta Biała Podlaska, w szczególności promujących sterylizację, kastrację oraz czipowanie zwierząt domowych,
- realizację zadań wynikających z programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie M. Biała Podlaska, zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Miasta Biała Podlaska w tym zakresie,
- utrzymywanie w należytym stanie technicznym obiektów i urządzeń zlokalizowanych na terenie schroniska, i wykonywanie, w miarę potrzeb m.in. drobnych napraw, malowania, naprawy ogrodzenia itp., usuwanie awarii i ich skutków.

Stowarzyszeniu przyznano dotację w wysokości 430 000,00 zł.

Pozostałe artykuły

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Dance Academy Studio zdobyło 83 medale na X Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Bielsku Podlaskim
2023-04-24

83 cennych medali przywieźli tancerze Dance Academy Studio z X Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 23 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Rozdajemy flagi w Urzędzie Miasta
2023-04-24

Wraz z prezydentem Michałem Litwiniukiem zachęcamy do wywieszenia flagi podczas majowych świąt i zademonstrowania w ten sposób naszego patriotyzmu oraz przywiązania do symboli narodowych. Flagi będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. w godzinach 7.30 – 15.30.

Spotkanie z Bianką Zalewską
2023-04-24

Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza na spotkanie otwarte z Bianką Zalewską, korespondentką wojenną, pierwszą Polką wyróżnioną nagrodą International Women of Courage przyznawaną przez amerykański Departament Stanu, bialczanką.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców