Aktualności
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
2021-12-31

Miasto Biała Podlaska otrzymało 24 000 zł w formie dotacji na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-25. Jednocześnie do otrzymanej dotacji organ prowadzący placówki przedszkolne zapewnił wkład własny w wysokości 6 000 zł. Wsparcie w ramach Priorytetu 3 ww. programu zostało udzielone 7 przedszkolom oraz 2 oddziałom przedszkolnym funkcjonującym przy szkołach podstawowych.

Wysokość wsparcia finansowego uzależniona była od liczby dzieci uczęszczających do placówek wychowania przedszkolnego. W związku z powyższym przedszkola nr 6, 7, 10, 13, 14, 15, i 17 otrzymały wsparcie w wysokości po 3 750 zł każde oraz oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej i Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego po 1 850 zł.

Za kwotę 30 000 zł zakupiono  nowości wydawnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat, nie będące podręcznikami oraz książki będące nagrodami w ramach realizacji działań promujących czytelnictwo. Do oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych w ramach otrzymanych środków zakupiono łącznie 167 książek oraz 5 audiobooków. Ponadto zakupiono 91 książek będących nagrodami książkowymi dla dzieci biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo, w tym konkursach recytatorskich i plastycznych. Do przedszkoli natomiast zakupiono 1 289 książek oraz 49 audiobooków, a także 746 książek będących nagrodami. 

Pozostałe artykuły

Spotkanie noworoczne prezydenta miasta
2022-01-18

Spotkanie noworoczne zorganizowane przez prezydenta Michała Litwiniuka  już za nami. To była wyjątkowa okazja do podsumowania minionego roku, który był obfity w wiele wydarzeń kulturalnych, incjatyw społecznych oraz działań inwestycyjnych.

Azyl poprowadzi schronisko dla zwierząt
2022-01-18

3 stycznia 2022r. Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt "Azyl" na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Stowarzyszenie zgłosiło swoją ofertę w konkursie na powierzenie wykonania zadania publicznego w zakresie ochrony zwierząt poprzez prowadzenie schroniska dla bezdmonych zwierząt z terenu Miasta.

Biała w chmurze - projekt wsparcia placówek edukacyjnych
2022-01-18

"Biała w chmurze" to projekt realizowany przez Urząd Miasta Biała Podlaska, którego głównym celem jest wsparcie placówek edukacyjnych.

Budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynku trybun stadionu miejskiego
2022-01-18

W związku z budową przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynku trybun stadionu miejskiego informujemy, że w najbliższych dniach wystąpią niewielkie utrudnienia w ruchu na fragmencie ul. Akademickiej.

Fachowcy z Brzeskiej! - edycja 2
2022-01-17

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki  i S. Wigury w Białej Podlaskiej, przy dużym zaangażowaniu Gminy Miejskiej Biała Podlaska od września ub.r. realizuje projekt p.n. „Fachowcy z Brzeskiej! - edycja 2”, w którym objęci wsparciem są zarówno uczniowie szkoły, jak i pracujący tam nauczyciele.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.