Aktualności
Wystawa „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym”
2021-11-23

Jak wyglądało życie codzienne w Białej Podlaskiej przed II wojną światową? „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym” to wystawa Muzeum Południowego Podlasia, która zabiera nas w podróż w czasie.
Wystawa prezentuje życie codzienne mieszkańców Białej Podlaskiej i zawiera następujące ekspozycje:
- poświęconą Żydom bialskim,
- fragment mieszkania robotnika,
- fragment mieszkania urzędnika średniej klasy,
- fragment gabinetu i salonu bardzo zamożnych środowisk pochodzenia ziemiańskiego,
- kuchnię pani inżynierowej w modnym stylu art déco,
- poświęconą dzieciom: pamiątki, zdjęcia, portrety i zabawki.
Zgromadzone przedmioty mają świadczyć o statusie materialnym mieszkańców, edukacji, sporcie, środkach płatniczych i miejscach pracy.
W związku z wystawą Muzeum Południowego Podlasia przygotowało bardzo ciekawy program edukacyjny (szczegóły: https://muzeumbiala.pl/20342/ oraz pod numerem telefonu 508 091 745) oraz konkurs, w którym aby wziąć udział, wystarczy po prostu zostawić zakupiony na wystawę bilet w muzeum. Weźmie on udział w losowaniu. Konkurs trwa od 21 listopada 2021 r. do 27 lutego 2022 r.

Pozostałe artykuły

“Mamy zaćmę na oku”. Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli bezpłatnie zbadać wzrok w kierunku zaćmy
2021-11-26

Już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada, mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w kierunku zaćmy, organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii...

Webinar „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”
2021-11-25

Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej informuje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wspólnie z Europejskim Centrum Konsumenckim zapraszają do udziału w webinarze pod hasłem: „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”, który odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 10:00 na kanale UOKiK.

Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej
2021-11-23

Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy...

Co w budżecie na 2022 rok?
2021-11-23

Przyszłoroczny budżet to ambitny plan realizacji kluczowych potrzeb dla rozwoju miasta i jego właściwego funkcjonowania. Pomimo trudności, jakie na samorządy nałożyła inflacja i ogólny...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.