Aktualności
Święto Lotnictwa
2021-09-17

12 września br, obchodziliśmy w mieście Święto Lotnictwa podczas którego otworzono Salę Tradycji poświęconą tradycjom lotniczym Południowego Podlasia, oficjalnie odsłonięto przepiękny mural i monument, które już zawsze będą nam przypominać, jak trwale lotnicy i piloci wpisali się w tożsamość Białej Podlaskiej.

W uroczystościach uczetniczyli m.in. zastępca dowódcy 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie płk. dypl. pil. Jerzy Chojnowski, zastępca dowódcy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej płk. Renart Skrzypczak oraz generałowie lotnictwa: gen. dyw. pil. Anatol Czabański, gen. bryg. pil. Ryszard Hać, przedstawiciele środowisk lotniczych z całego kraju, z sekretarzem zarządu Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej płk. dypl. pil. Grzegorzem Zgołą na czele. Gościem honorowym był gen. bryg. pil. kosmonauta Mirosław Hermaszewski.

Podczas uroczystości Prezydent miasta Michał Litwiniuk podziękował osobom bez zaangażowania których Sala Tradycji nigdy nie powstałaby, dyrektorowi  Muzeum Południowego Podlasia Rafałowi Izbickiemu i jego zespołowi, dyrektorowi Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie Pawłowi Pawłowskiemu, członkom Oddziału Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, z prezesem płk. pil. dypl. Wiesławem Sokołowskim na czele, mjr. pil. Jerzemu Trudzikowi.
To piękne przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez wkładu płk. pil., radnego Franciszka Ostrowskiego, pomysłodawcy projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz wszystkim mieszkańcom, którzy oddali głosy na ten projekt.

Wiele pięknych wspomnień obudził przelot samolotów historycznych, jakie kiedyś latały w Białej Podlaskiej: SBLim-2, Lim-2, TS-11 „Iskra”. Właśnie modele Lim-ów znajdują się na makiecie, ktorą przekazał Prezydent miasta jako prezent do nowo otwartej Sali Tradycji.

Zapraszamy wszystkich do zwiedzenia Sali Tradycji przy ul. Sidorskiej.

Pozostałe artykuły

8. miejsce Białej Podlaskiej w rankingu „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”
2022-06-23

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego chcemy się pochwalić wysokim, 8. miejscem wśród miast na prawach powiatu, jakie zajmuje Biała Podlaska w rankingu pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”.

Wspaniałe wieści na zakończenie roku artystycznego! Bialski Piksel z nagrodami!
2022-06-22

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" w Poznaniu obfitował w sukcesy naszych młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL działającej w Bialskim Centrum Kultury.

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności
2022-06-21

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbywają się już od wielu lat! W każdy wakacyjny piątek będziemy mieli możliwość posłuchać różnorodnej muzyki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy już 1 lipca gdzie zagra zespół Gutter Sirens.

Kolejna wygrana Chwilki!
2022-06-21

Zespół wokalny Chwilka działający w Klubie Kultury Piast Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2022.

Remont na ul. Podmiejskiej
2022-06-20

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami polegającymi na układaniu warstwy ścieralnej na ulicy Podmiejskiej w Białej Podlaskiej, od dnia 20.06.2022 r. ulica zostanie zupełnie wyłączona z ruchu pojazdów.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców