Aktualności
82. rocznica agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę
2021-09-21
17 września obchodziliśmy 82. rocznicę agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę. W tym dniu obchodziliśmy uroczyście w naszym mieście Światowy Dzień Sybiraka.
Prezydent miasta Michał Litwiniuk wspólnie z Krzysztofem Mamińskim prezesem zarządu PKP oraz Barbarą Jakubiuk prezes bialskiego oddziału Związku Sybiraków uczestniczli w oficjalnym nadaniu nazwy dworcowi kolejowemu w Białej Podlaskiej im. Zesłańców Sybiru.
Po II wojnie światowej dla powracających ze Wschodu Polaków: Zesłańców Sybiru, ale także repatriantów, którzy opuszczali polskie ziemie ten dworzec był pierwszą polską przystanią. To na tym dworcu zatrzymywały się pociągi, którymi wracali z tych bezkresnych, wschodnich rubieży. Gdy się tu zatrzymywali, to mieszkańcy Białej Podlaskiej udzielali im pomocy, schronienia. Niektórzy z nich zostali w Białej Podlaskiej na stałe, założyli tu rodziny.
O zbrodni katyńskiej i ofiarach będzie nam przypominał Dąb Pamięci, zasadzony przez Prezydenta miasta oraz panią prezes Barbarą Jakubiuk.
Podczas uroczystości księdz Mieczysław Lipniacki, kapelan sybiraków, odebrał z rąk, Przewodniczącego NSZZ "Solidarność" oddział Biała Podlaska, Marka Pniewskiego Medal Czterdziestolecia NSZZ "Solidarność".
 
Pozostałe artykuły

8. miejsce Białej Podlaskiej w rankingu „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”
2022-06-23

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego chcemy się pochwalić wysokim, 8. miejscem wśród miast na prawach powiatu, jakie zajmuje Biała Podlaska w rankingu pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”.

Wspaniałe wieści na zakończenie roku artystycznego! Bialski Piksel z nagrodami!
2022-06-22

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" w Poznaniu obfitował w sukcesy naszych młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL działającej w Bialskim Centrum Kultury.

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności
2022-06-21

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbywają się już od wielu lat! W każdy wakacyjny piątek będziemy mieli możliwość posłuchać różnorodnej muzyki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy już 1 lipca gdzie zagra zespół Gutter Sirens.

Kolejna wygrana Chwilki!
2022-06-21

Zespół wokalny Chwilka działający w Klubie Kultury Piast Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2022.

Remont na ul. Podmiejskiej
2022-06-20

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami polegającymi na układaniu warstwy ścieralnej na ulicy Podmiejskiej w Białej Podlaskiej, od dnia 20.06.2022 r. ulica zostanie zupełnie wyłączona z ruchu pojazdów.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców