Aktualności
41. rocznica podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”
2021-08-31

W 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” uczciliśmy te wydarzenia, składając kwiaty przy pomniku „Solidarności” przy ul. Warszawskiej oraz uczestnicząc w mszy św.

Dziękujemy członkom bialskiego oddziału NSZZ „Solidarność” - z panem przewodniczącym Markiem Pniewskim na czele - za kultywowanie pięknych tradycji Związku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszej uroczystości, zwłaszcza pani Elżbiecie Chaberskiej, której piękna obecność w życiu naszej miejskiej wspólnoty jest bardzo ważna, dziękujemy przedstawicielom władz państwowych oraz Rady i Urzędu Miasta Biała Podlaska, bialczankom i bialczanom, którzy byli z nami.
To ważny dzień w całej Polsce.
„Solidarność była prekursorem upadku komunizmu, poprzedziła Gorbaczowa i pieriestrojkę, miała wielki wpływ na wydarzenia nie tylko w Polsce, ale i w innych państwach bloku moskiewskiego. Trudno przecenić osiągnięcia tego ruchu”- stwierdza Norman Davies.
Pielęgnowanie pamięci i wiedzy o niej i wszystkich, dzięki którym „Solidarność” spełniła swą piękną historyczną rolę, jest naszym dziedzictwem i obowiązkiem. Co roku jesteśmy i pamiętamy

Pozostałe artykuły

Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE
2022-07-04

Miasto Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE- Effectiveness of Environmental Urban policies to improve Resources Efficiency realizowanym w ramach Programu Interreg Europa 2014 – 2020. Głównym celem projektu jest wymiana doświadczeń w zakresie poprawy polityki miejskiej.

8. miejsce Białej Podlaskiej w rankingu „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”
2022-06-23

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego chcemy się pochwalić wysokim, 8. miejscem wśród miast na prawach powiatu, jakie zajmuje Biała Podlaska w rankingu pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”.

Wspaniałe wieści na zakończenie roku artystycznego! Bialski Piksel z nagrodami!
2022-06-22

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" w Poznaniu obfitował w sukcesy naszych młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL działającej w Bialskim Centrum Kultury.

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności
2022-06-21

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbywają się już od wielu lat! W każdy wakacyjny piątek będziemy mieli możliwość posłuchać różnorodnej muzyki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy już 1 lipca gdzie zagra zespół Gutter Sirens.

Kolejna wygrana Chwilki!
2022-06-21

Zespół wokalny Chwilka działający w Klubie Kultury Piast Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2022.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.