Aktualności
41. rocznica podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”
2021-08-31

W 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” uczciliśmy te wydarzenia, składając kwiaty przy pomniku „Solidarności” przy ul. Warszawskiej oraz uczestnicząc w mszy św.

Dziękujemy członkom bialskiego oddziału NSZZ „Solidarność” - z panem przewodniczącym Markiem Pniewskim na czele - za kultywowanie pięknych tradycji Związku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszej uroczystości, zwłaszcza pani Elżbiecie Chaberskiej, której piękna obecność w życiu naszej miejskiej wspólnoty jest bardzo ważna, dziękujemy przedstawicielom władz państwowych oraz Rady i Urzędu Miasta Biała Podlaska, bialczankom i bialczanom, którzy byli z nami.
To ważny dzień w całej Polsce.
„Solidarność była prekursorem upadku komunizmu, poprzedziła Gorbaczowa i pieriestrojkę, miała wielki wpływ na wydarzenia nie tylko w Polsce, ale i w innych państwach bloku moskiewskiego. Trudno przecenić osiągnięcia tego ruchu”- stwierdza Norman Davies.
Pielęgnowanie pamięci i wiedzy o niej i wszystkich, dzięki którym „Solidarność” spełniła swą piękną historyczną rolę, jest naszym dziedzictwem i obowiązkiem. Co roku jesteśmy i pamiętamy

Pozostałe artykuły

“Mamy zaćmę na oku”. Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli bezpłatnie zbadać wzrok w kierunku zaćmy
2021-11-26

Już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada, mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w kierunku zaćmy, organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii...

Webinar „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”
2021-11-25

Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej informuje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wspólnie z Europejskim Centrum Konsumenckim zapraszają do udziału w webinarze pod hasłem: „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”, który odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 10:00 na kanale UOKiK.

Wystawa „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym”
2021-11-23

Jak wyglądało życie codzienne w Białej Podlaskiej przed II wojną światową? „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym” to wystawa Muzeum Południowego Podlasia, która zabiera nas w podróż w czasie.

Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej
2021-11-23

Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.