Aktualności
Nowy samochód dla szkoły od miasta
2021-07-05

Fiat 500 o napędzie w 100% elektrycznym to nowy zakup zrealizowany w ramach 2. edycji „Fachowcy z Brzeskiej!”. Środki pochodziły z budżetu miasta w ramach wkładu własnego do projektu - koszt auta to 89 tys. zł. Przed zakończeniem roku szkolnego auto zostało przekazane Zespołowi Szkół Zawodowych Nr 2.

Szkoła zaprosiła prezydenta Michała Litwiniuka  na krótką jazdę próbną po mieście.
Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacyjna. To najbardziej ekologiczna forma mobilności, a jednymi z ich najważniejszych zalet jest szybkie przyspieszenie i bezgłośna jazdzda. Na rynku dostępnych jest coraz więcej samochodów z napędem elektrycznym, a szybki postęp technologiczny wymusza kształcenie specjalistów w tym zakresie. W tym też kierunku zmierzają działania naszej bialskiej szkoły. W ramach wcześniej realizowanego projektu termomodernizacji na budynku warsztatów szkolnych zamontowano panele fotowoltaiczne o mocy 20 kW. Dysponuje ona zatem darmową energią do ładowania akumulatorów samochodu, dlatego też jego koszty eksploatacji będą bardzo niskie. Choć dopiero zaczęły się wakacje, już wiadomo, że od września uczniowie kształcący się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych będą się uczyć m.in., jak działa elektryczny samochód, jak jest zbudowany, jak wygląda proces jego ładowania, jakie są koszty jego obsługi i eksploatacji. Nowe auto daje im możliwość nabycia praktycznej wiedzy w zakresie budowy, działania, obsługi i eksploatacji tych nowoczesnych samochodów. W ramach zakupu samochodu dostarczono również i zamontowano stację szybkiego ładowania oraz odbędą szkolenie nauczyciele przedmiotów zawodowych w zakresie obsługi i eksploatacji pojazdów elektrycznych. Zielone tablice rejestracyjne samochodu w Polsce pojawiły się 1 stycznia 2020 roku, Wyróżniają pojazdy elektryczne i napędzane wodorem, zastępując stosowane wcześniej naklejki.

Pozostałe artykuły

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego 4. edycję Rowerowej Stolicy Polski!
2022-05-06

Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta i dołącz do zabawy.

Międzynarodowy sukces naszych pikselowych graficzek !!!
2022-05-06

Ponad dwa tysiące prac z całego świata wpłynęło na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Bohúňova Paleta, który już po raz kolejny zorganizował Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej wraz ze Szkołą Artystyczną w Dolnym Kubinie na Słowacji. Z ogromna radością informujemy że aż 5 wychowanek Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel", prowadzonej przez panią Lillę Wielgan-Michaluk zostało laureatkami.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców