Aktualności
Nowy samochód dla szkoły od miasta
2021-07-05

Fiat 500 o napędzie w 100% elektrycznym to nowy zakup zrealizowany w ramach 2. edycji „Fachowcy z Brzeskiej!”. Środki pochodziły z budżetu miasta w ramach wkładu własnego do projektu - koszt auta to 89 tys. zł. Przed zakończeniem roku szkolnego auto zostało przekazane Zespołowi Szkół Zawodowych Nr 2.

Szkoła zaprosiła prezydenta Michała Litwiniuka  na krótką jazdę próbną po mieście.
Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacyjna. To najbardziej ekologiczna forma mobilności, a jednymi z ich najważniejszych zalet jest szybkie przyspieszenie i bezgłośna jazdzda. Na rynku dostępnych jest coraz więcej samochodów z napędem elektrycznym, a szybki postęp technologiczny wymusza kształcenie specjalistów w tym zakresie. W tym też kierunku zmierzają działania naszej bialskiej szkoły. W ramach wcześniej realizowanego projektu termomodernizacji na budynku warsztatów szkolnych zamontowano panele fotowoltaiczne o mocy 20 kW. Dysponuje ona zatem darmową energią do ładowania akumulatorów samochodu, dlatego też jego koszty eksploatacji będą bardzo niskie. Choć dopiero zaczęły się wakacje, już wiadomo, że od września uczniowie kształcący się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych będą się uczyć m.in., jak działa elektryczny samochód, jak jest zbudowany, jak wygląda proces jego ładowania, jakie są koszty jego obsługi i eksploatacji. Nowe auto daje im możliwość nabycia praktycznej wiedzy w zakresie budowy, działania, obsługi i eksploatacji tych nowoczesnych samochodów. W ramach zakupu samochodu dostarczono również i zamontowano stację szybkiego ładowania oraz odbędą szkolenie nauczyciele przedmiotów zawodowych w zakresie obsługi i eksploatacji pojazdów elektrycznych. Zielone tablice rejestracyjne samochodu w Polsce pojawiły się 1 stycznia 2020 roku, Wyróżniają pojazdy elektryczne i napędzane wodorem, zastępując stosowane wcześniej naklejki.

Pozostałe artykuły

“Mamy zaćmę na oku”. Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli bezpłatnie zbadać wzrok w kierunku zaćmy
2021-11-26

Już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada, mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w kierunku zaćmy, organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii...

Webinar „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”
2021-11-25

Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej informuje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wspólnie z Europejskim Centrum Konsumenckim zapraszają do udziału w webinarze pod hasłem: „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”, który odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 10:00 na kanale UOKiK.

Wystawa „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym”
2021-11-23

Jak wyglądało życie codzienne w Białej Podlaskiej przed II wojną światową? „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym” to wystawa Muzeum Południowego Podlasia, która zabiera nas w podróż w czasie.

Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej
2021-11-23

Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.