Aktualności
Nowy samochód dla szkoły od miasta
2021-07-05

Fiat 500 o napędzie w 100% elektrycznym to nowy zakup zrealizowany w ramach 2. edycji „Fachowcy z Brzeskiej!”. Środki pochodziły z budżetu miasta w ramach wkładu własnego do projektu - koszt auta to 89 tys. zł. Przed zakończeniem roku szkolnego auto zostało przekazane Zespołowi Szkół Zawodowych Nr 2.

Szkoła zaprosiła prezydenta Michała Litwiniuka  na krótką jazdę próbną po mieście.
Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacyjna. To najbardziej ekologiczna forma mobilności, a jednymi z ich najważniejszych zalet jest szybkie przyspieszenie i bezgłośna jazdzda. Na rynku dostępnych jest coraz więcej samochodów z napędem elektrycznym, a szybki postęp technologiczny wymusza kształcenie specjalistów w tym zakresie. W tym też kierunku zmierzają działania naszej bialskiej szkoły. W ramach wcześniej realizowanego projektu termomodernizacji na budynku warsztatów szkolnych zamontowano panele fotowoltaiczne o mocy 20 kW. Dysponuje ona zatem darmową energią do ładowania akumulatorów samochodu, dlatego też jego koszty eksploatacji będą bardzo niskie. Choć dopiero zaczęły się wakacje, już wiadomo, że od września uczniowie kształcący się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych będą się uczyć m.in., jak działa elektryczny samochód, jak jest zbudowany, jak wygląda proces jego ładowania, jakie są koszty jego obsługi i eksploatacji. Nowe auto daje im możliwość nabycia praktycznej wiedzy w zakresie budowy, działania, obsługi i eksploatacji tych nowoczesnych samochodów. W ramach zakupu samochodu dostarczono również i zamontowano stację szybkiego ładowania oraz odbędą szkolenie nauczyciele przedmiotów zawodowych w zakresie obsługi i eksploatacji pojazdów elektrycznych. Zielone tablice rejestracyjne samochodu w Polsce pojawiły się 1 stycznia 2020 roku, Wyróżniają pojazdy elektryczne i napędzane wodorem, zastępując stosowane wcześniej naklejki.

Pozostałe artykuły

Motocykliści zakończyli tegoroczny sezon
2022-09-28

25 września na placu Wolności w Białej Podlaskiej odbyło się XIII Bialskopodlaskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego.  Muzyczną atrakcją spotkania był koncert znanego bialskiego zespołu Gutter Sirens. 

Międzynarodowy sukces bialskich artystów
2022-09-27

W piątek 16 września b.r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Muzeum Okręgowym w Toruniu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród XLIII Międzynarodowego...

Jarmark Michałowy
2022-09-24

Jarmarkiem Michałowym, jak dyktuje piękna tradycja (czerpiąca z czasów Radziwiłłów i Alba Ducalis), rozpoczęliśmy świętowanie dni naszego patrona św. Michała Archanioła.

Spotkanie z Jurkiem Owsiakiem
2022-09-22

"Razem z posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Riadem Haidarem zaprosiliśmy naszego gościa Jurka Owsiaka na bialskie rondo, jedno z pierwszych noszących nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Święto Lotnictwa
2022-09-21

Święto Lotnictwa od 2019 roku jest wpisane w kalendarz naszych uroczystości miejskich. W tym roku z okazji święta lotników została otwarta oficjalnie ulica 61 Lotniczego Pułku Szkolno-Bojowego.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.