Aktualności
Nowy samochód dla szkoły od miasta
2021-07-05

Fiat 500 o napędzie w 100% elektrycznym to nowy zakup zrealizowany w ramach 2. edycji „Fachowcy z Brzeskiej!”. Środki pochodziły z budżetu miasta w ramach wkładu własnego do projektu - koszt auta to 89 tys. zł. Przed zakończeniem roku szkolnego auto zostało przekazane Zespołowi Szkół Zawodowych Nr 2.

Szkoła zaprosiła prezydenta Michała Litwiniuka  na krótką jazdę próbną po mieście.
Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacyjna. To najbardziej ekologiczna forma mobilności, a jednymi z ich najważniejszych zalet jest szybkie przyspieszenie i bezgłośna jazdzda. Na rynku dostępnych jest coraz więcej samochodów z napędem elektrycznym, a szybki postęp technologiczny wymusza kształcenie specjalistów w tym zakresie. W tym też kierunku zmierzają działania naszej bialskiej szkoły. W ramach wcześniej realizowanego projektu termomodernizacji na budynku warsztatów szkolnych zamontowano panele fotowoltaiczne o mocy 20 kW. Dysponuje ona zatem darmową energią do ładowania akumulatorów samochodu, dlatego też jego koszty eksploatacji będą bardzo niskie. Choć dopiero zaczęły się wakacje, już wiadomo, że od września uczniowie kształcący się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych będą się uczyć m.in., jak działa elektryczny samochód, jak jest zbudowany, jak wygląda proces jego ładowania, jakie są koszty jego obsługi i eksploatacji. Nowe auto daje im możliwość nabycia praktycznej wiedzy w zakresie budowy, działania, obsługi i eksploatacji tych nowoczesnych samochodów. W ramach zakupu samochodu dostarczono również i zamontowano stację szybkiego ładowania oraz odbędą szkolenie nauczyciele przedmiotów zawodowych w zakresie obsługi i eksploatacji pojazdów elektrycznych. Zielone tablice rejestracyjne samochodu w Polsce pojawiły się 1 stycznia 2020 roku, Wyróżniają pojazdy elektryczne i napędzane wodorem, zastępując stosowane wcześniej naklejki.

Pozostałe artykuły

„Szczepienia z Parafią” – już w najbliższą niedzielę.
2021-07-29

Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk oraz Ksiądz Dziekan Marian Daniluk zapraszają na wspólną akcję Urzędu Miasta Biała Podlaska 

Rozpoczynamy remont ul. Sitnickiej
2021-07-28

Od 4 sierpnia br. na ul. Sitnickiej wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. W pierwszym etapie, na odcinku od ul. Glinki do ul. Osiedle Sitnicka, będą prowadzone roboty związane z wymianą krawężników i regulacją chodnika, zatem ruch pieszych będzie odbywał się południową stroną ulicy Sitnickiej.

Mobilny Punkt Spisowy na placu Wolności
2021-07-28

Wszystkie osoby, które jeszcze nie spisały się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, zachęcamy do skorzystania z Mobilnego Punktu Spisowego, w którym pracownicy Urzędu Statystycznego będą pomagali przy wypełnianiu ankiet spisowych metodą samospisu internetowego.

Konkurs fotograficzny pt. „Odkryj niepowtarzalne pogranicze PBU”
2021-07-27

Chcielibyśmy poinformować i jednocześnie gorąco zachęcić Państwa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Odkryj niepowtarzalne pogranicze PBU” organizowanym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014–2020. Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych, zadania są proste, a nagrody atrakcyjne!

Sadzimy nowe drzewa w tzw. Małpim Gaju
2021-07-21

Kasztanowiec czerwony, brzoza pożyteczna, buk pospolity, dąb czerwony, platan klonolistny, czeremcha pospolita, miłorząb dwuklapowy, grujecznik japoński - to nowi mieszkańcy terenu rekreacyjnego nad Krzną. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.