Aktualności
Wyróżnienie specjalne O!PLA 21
2021-05-21

Z radością dzielimy się informacją, że na IX Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA („O! Polska Animacja"/„Oh! People Love Animation"), nasza podopieczna z Bialskiego Centrum Kultury - Helenka Sacharuk otrzymała WYRÓŻNIENIE SPECJALNE w kategorii konkursowej TERAZ MY za „Magię lasu", film stworzony pod opieką artystyczną Lilli Wielgan-Michaluk z Pracowni „Piksel"!!!

To już drugie wyróżnienie dla „Magii lasu", przypominamy że pierwsze wyróżnienie, za ten film Helenka otrzymała niedawno na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU, zorganizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Laureatów O!PLI z kategorii TERAZ MŁODZI TWÓRCY MAJĄ GŁOS - KONKURS TERAZ MY, można zobaczyć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=02FCLcTcuQ8

Więcej o Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA

http://www.polskaanimacja.pl/

Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA, którego pomysłodawcą i dyrektorem jest Piotr Kardas, istnieje od 2013 roku. O!PLA to zarówno największy polski festiwal poświęcony filmowi animowanemu, jak i największy w kraju festiwal o charakterze sieciowym.

Na tegorocznej edycji O!PLI także spora grupka dzieciaków z „Piksela" wzięła udział w tygodniowych Warsztatach Online Animacji Smartfonem „Rusz temat" z Natalią Spychałą z Fabryki Animacji FAN, a ich wspólny animowany videoclip został zaprezentowany podczas Wielkiego Finału Festiwalu O!PLA!!!

Film z warsztatów stworzony m.in przez Liliannę i Zuzannę Rudzkie, Helenę Sacharuk, Natalię Grzechnik, Kamila Turyka, Sebastiana i Jakuba Kordaczuków do zobaczenia pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=tphQ9PYMw4w

Animacja to doskonały sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni!!!

Pozostałe artykuły

“Mamy zaćmę na oku”. Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli bezpłatnie zbadać wzrok w kierunku zaćmy
2021-11-26

Już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada, mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w kierunku zaćmy, organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii...

Webinar „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”
2021-11-25

Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej informuje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wspólnie z Europejskim Centrum Konsumenckim zapraszają do udziału w webinarze pod hasłem: „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”, który odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 10:00 na kanale UOKiK.

Wystawa „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym”
2021-11-23

Jak wyglądało życie codzienne w Białej Podlaskiej przed II wojną światową? „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym” to wystawa Muzeum Południowego Podlasia, która zabiera nas w podróż w czasie.

Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej
2021-11-23

Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.