Aktualności
Rusza samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 w Białej Podlaskiej
2021-04-30

Miasto Biała Podlaska utworzyło samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19

W momencie kiedy pojawiła się możliwość utworzenia samorządowego Punktu Szczepień Powszechnych Prezydent Michał Litwiniuk, mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo zdrowotne, bardzo szybko podjął decyzję o rozpoczęciu działań mających na celu zwiększenie poziomu wyszczepialności mieszkańców Miasta Biała Podlaska. Do tej pory w mieście funkcjonowało 10 punktów szczepień populacyjnych przy podmiotach leczniczych, jednakże ze względu na brak szczepionek nie zabezpieczały one w pełni zapotrzebowania mieszkańców w tym zakresie.
                
W związku z powyższym od razu przystąpiono do działań rozpoznawczych i po przeprowadzonej analizie możliwości oraz spełnienia warunków sanitarno-epidemiologicznych Prezydent Miasta Biała Podlaska zgłosił do Wojewody Lubelskiego gotowość utworzenia Punktu Szczepień Powszechnych w budynku Bialskiego Centrum Kultury, przy ul. Warszawskiej 11.
   
Punkt ten organizowany był od podstaw w oparciu o wytyczne Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministra Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego we współpracy z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej T-Med, który ma bardzo duże doświadczenie w obszarze działalności leczniczej, a także prowadzenia szczepień populacyjnych.          

W dniu 16 kwietnia br. zostało podpisane przez Prezydenta Miasta Pana Michała Litwiniuka oraz Kierownika NZOZ T-Med Pana Janusza Trzosa porozumienie o współpracy w zakresie tworzenia i prowadzenia Punktu Szczepień Powszechnych w Białej Podlaskiej, przy ul Warszawskiej 11.
 
Składamy serdeczne podziękowania Panu Doktorowi Januszowi Trzosowi i jego personelowi, którzy z chęcią i dużym zaangażowaniem przystąpili z nami do działań mających na celu szybkie zwiększenie wyszczepialności w naszym mieście.         

Pomieszczenia samorządowego Punktu Szczepień Powszechnych: poczekalnia, gabinet lekarski, 3 stanowiska szczepień wyposażone są zgodnie ze wskazanymi standardami i wymogami, również zachowane są w nich wszelkie zasady reżimu sanitarnego. Punkt przeszedł pozytywnie weryfikację przeprowadzoną przez Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Programu Zdrowia.

Utworzony przez Miasto Biała Podlaska Punkt Szczepień Powszechnych jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 18.00, w soboty od 8.00 do 14.00. Funkcjonują w nim 3 stanowiska szczepień, wykonujące 500 zastrzyków dziennie. W Punkcie pracują: pielęgniarki, lekarz lub ratownik medyczny mający doświadczenie w udzielaniu pierwszej pomocy medycznej. Ruchem pacjentów steruje pracownik WOT.

Zapisy na szczepienie prowadzone są zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień tzn. w danym dniu zapisują się osoby mające już wystawione skierowania na IKP lub z grupy wskazanej (po 10 maja br. zostaną uwolnione terminy dla wszystkich chętnych) poprzez:

  1. Infolinię 989,
  2. E-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl ,
  3. Telefon do zapisów prowadzonych przez Urząd Miasta Biała Podlaska pod numer 722-012-112 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

Dzwoniąc do Urzędu Miasta pod numer 722-012-112 zgłasza się akces na szczepienie (również można wybrać szczepionkę). Następnie pracownik zapisujący przekazuje dane
do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej T-Med, który wprowadza je do systemu,
a osoba zapisująca się otrzymuje potwierdzającego sms-a z informacją o dacie i godzinie szczepienia oraz rodzaju szczepionki.

Na szczepienie można również zapisać się dzwoniąc do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej T-Med pod numer  83 343-42-74. 

Pozostałe artykuły

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS
2021-05-14

W 2021 roku Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS przypada w niedzielę 16 maja.

Miejskie obchody święta 34 Pułku Piechoty
2021-05-13

W pierwszym dniu miejskiego święta 34 Pułku Piechoty przy I LO im. J.I. Kraszewskiego prezydent Michał Litwiniuk oraz zaproszeni goście posadzili Dąb Pamięci por. Bogusława Wacława Bilińskiego.

Budżet obywatelski - VI edycja
2021-05-11

Już 6 raz organizujemy budżet obywatelski Białej Podlaskiej. W tym roku mamy do wykorzystania 2 010 000 zł

Miejski Punkt Szczepień Powszechnych jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami
2021-05-11

Wszystkich zainteresowanych szczepieniem przeciw COVID-19 informujemy, że w utworzonym przez Miasto Biała Podlaska Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Warszawskiej 11, dostępna jest winda. Umożliwia ona  bezproblemowe wejście do punktu dla osób mających trudności w poruszaniu się.

Konsultacje społeczne dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej
2021-05-11

Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.