Aktualności
Roman Kłosowski będzie miał swój pomnik
2021-02-16

15 lutego br. Prezydent Miasta Michał Litwiniuk spotkał się z przedstawicielami najstarszego stowarzyszenia działającego w Białej Podlaskiej – Koła Bialczan.
Podczas spotkania podjęto decyzję o stworzeniu komitetu społecznego, który będzie nadzorował zbiórkę funduszy oraz budowę pomnika znanego aktora, reżysera teatralnego Romana Kłosowskiego.
Realizację projektu objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta.
Przypominamy, że Roman Kłosowski urodził się 14 lutego 1929 roku w Białej Podlaskiej, ukończył w tym mieście Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego. W 2008 otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Białej Podlaskiej. Aktor był Honorowym Członkiem Koła Bialczan. W 2015 roku otrzymał nagrodę Anny z Sanguszków Radziwiłłowej. 

Pozostałe artykuły

Jubileusz 50-lecia małżeństwa
2021-05-04

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli 50 lat mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego wniosek o przyznanie przez Prezydenta RP medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

Rusza samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 w Białej Podlaskiej
2021-04-30

Miasto Biała Podlaska utworzyło samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19

Biała Podlaska otrzymała kolejne wsparcie ze środków UE
2021-04-28

W dniu 26 kwietnia br. prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk wraz z panią skarbnik Martą Mirończuk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł,  dzięki któremu zostanie zrealizujowany projekt pt. „Budowa energooszczędnego oświetlenia na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska - II etap”.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.
2021-04-28

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej rozpoczął przyjmowanie kart zgłoszeń do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
2021-04-28

Uczniowie Technikum Budownictwa w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej, mimo wielu ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, ciągle podnoszą swą wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności w zakresie budownictwa. Ma to odzwierciedlenie w sukcesach, jakie ostatnio odnieśli rywalizując z innymi  szkołami o tym profilu w okręgu lubelskim.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców