Aktualności
Podpisanie porozumienia w sprawie wspólnej organizacji Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego
2021-02-11

10 lutego br. prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz dyrektor Bialskiego Centrum Kultury Zbigniew Kapela podpisali w Warszawie porozumienie z reprezentującymi Fundację Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego prezesem Zbigniewem Napierałą i  dyrektor Anną Habrewicz. Dotyczy ono wspólnej organizacji Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej w latach 2021-2023.

Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego odbył się już dwa razy. Bialczanie podziwiali m.in. widowiska muzyczne w reżyserii Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego: „Wiedeń moich marzeń” oraz „Zaczarowany świat operetki i musicalu”.

Na tegorocznym festiwalu obejrzymy m.in.: spektakl muzyczny „Ordonka” o wielkiej karierze Hanki Ordonówny, z gwiazdą musicalową Marią Meyer; monodram „Być jak Charlie Chaplin” z udziałem wielokrotnie nagradzanego w Polsce i za granicą aktora Teatru Muzycznego w Gdyni - Mateusza Deskiewicza oraz koncert laureatów konkursów wokalnych z Polski, Białorusi i Ukrainy „Od arii do piosenki - muzyczne przeboje”. 

Odbędzie się również premiera spektaklu „Wielka sława Bogusława” w reżyserii Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego o wielkiej karierze Bogusława Kaczyńskiego - wybitnego popularyzatora opery, operetki, baletu i twórczości Chopina, miłośnika zespołu „Mazowsze” i Zespołu Wojska Polskiego, wieloletniego dyrektora festiwali muzycznych w Krynicy-Zdroju i Łańcucie, dyrektora Teatru Muzycznego ROMA.

O festiwalu piszą najważniejsze muzyczne portale:

https://e-teatr.pl/biala-podlaska-nowe-oblicze-festiwalu-im-boguslawa-kaczynskiego-8698

https://www.ruchmuzyczny.pl/article/819-wielka-slawa-to-zart-

http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/nowe-oblicze-festiwalu-im-boguslawa-kaczynskiego.html

https://orfeo.com.pl/niezbednik-melomana/nowe-oblicze-festiwalu-im-boguslawa-kaczynskiego/

Pozostałe artykuły

Jubileusz 50-lecia małżeństwa
2021-05-04

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli 50 lat mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego wniosek o przyznanie przez Prezydenta RP medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

Rusza samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 w Białej Podlaskiej
2021-04-30

Miasto Biała Podlaska utworzyło samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19

Biała Podlaska otrzymała kolejne wsparcie ze środków UE
2021-04-28

W dniu 26 kwietnia br. prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk wraz z panią skarbnik Martą Mirończuk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł,  dzięki któremu zostanie zrealizujowany projekt pt. „Budowa energooszczędnego oświetlenia na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska - II etap”.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.
2021-04-28

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej rozpoczął przyjmowanie kart zgłoszeń do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
2021-04-28

Uczniowie Technikum Budownictwa w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej, mimo wielu ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, ciągle podnoszą swą wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności w zakresie budownictwa. Ma to odzwierciedlenie w sukcesach, jakie ostatnio odnieśli rywalizując z innymi  szkołami o tym profilu w okręgu lubelskim.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców