Aktualności
Ronda na krajowej "dwójce" już oficjalnie otwarte
2021-01-21

19 stycznia oficjalnie zostały otwarte ronda turbinowe na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności, które powstały w ramach transgranicznego projektu „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej”. Biała Podlaska realizuje go razem z partnerskim miastem Brześciem.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Koszt zakończonych niedawno prac to 9 034 003,00 zł. Wartość dotacji UE: 1 088 306,41 euro. Ronda turbinowe, po których już jeździmy, to coraz powszechniej stosowane rozwiązanie eliminujące właściwie problem kolizji na skrzyżowaniu.

Przebudowa skrzyżowań polegała na:
- zmianie ich geometrii (ruch okrężny),
- zmianie liczby pasów ruchu na poszczególnych wlotach,
- rozbudowie ciągów chodnika i ścieżki rowerowej,
- przebudowie linii energetycznych,
- rozbudowie oświetlenia, sieci telekomunikacyjnej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej i gazowej.

Prezydent Michał Litwiniuk podkreśla: - Dzięki temu projektowi poprawiamy dostępność transportową regionów przygranicznych i przyczyniamy się do rozwoju transportu przyjaznego środowisku. Wspólnie z naszym partnerem – leżącym po sąsiedzku Brześciem – prowadziliśmy zarówno prace budowlane po stronie polskiej i białoruskiej jak też działania promocyjne i pogłębiające współpracę transgraniczną.

W Brześciu na siedmiu skrzyżowaniach (na ul. Warszawskaja i Moskowskaja) zamontowane zostały elementy systemu inteligentnego zarządzania ruchem. Dodatkowo powstające Centrum Zarzadzania Ruchem w Brześciu zostało wyposażone w niezbędny sprzęt i oprogramowanie.

W uroczystości 19 stycznia udział wzięli m.in.:
pan wicewojewoda Robert Gmitruczuk, konsul Republiki Białoruś pani Ałła Arłowska i pan konsul Vladislav Khałło, pierwszy zastępca mera Brześcia – pan Vadim Kravchuk wraz z delegacją z Miasta Brześć, ksiądz dziekan Marian Daniluk, pan Tomasz Jędrzejewski– zastępca kierownika Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina, przedstawiciele firm realizujących projekt: prezes Leszek Horeglad (Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A.), prezes Eugeniusz Izdebski (Budomex Sp. z o.o.) i prezes Wiesław Harasimiuk (Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tre-Drom Sp. z o.o.), prowadzący nadzór inwestycji pan prezes Waldemar Malesa (Investcom Sp. z o.o.).

Prezydent podziękował obecnym na otwarciu przedstawicielom Urzędu Miasta za przygotowanie projektu i czuwanie nad realizacją budowy rond: zastępcy prezydenta panu Maciejowi Buczyńskiemu, naczelnikowi Wydziału Rozwoju Miasta panu Michałowi Romanowskiemu, naczelnikowi Wydziału Dróg pani Renacie Tychmanowicz, naczelnikowi Wydziału Inwestycji pani Sylwii Golik i ich zespołom.

Pozostałe artykuły

Jubileusz 50-lecia małżeństwa
2021-05-04

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli 50 lat mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego wniosek o przyznanie przez Prezydenta RP medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

Rusza samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 w Białej Podlaskiej
2021-04-30

Miasto Biała Podlaska utworzyło samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19

Biała Podlaska otrzymała kolejne wsparcie ze środków UE
2021-04-28

W dniu 26 kwietnia br. prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk wraz z panią skarbnik Martą Mirończuk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł,  dzięki któremu zostanie zrealizujowany projekt pt. „Budowa energooszczędnego oświetlenia na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska - II etap”.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.
2021-04-28

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej rozpoczął przyjmowanie kart zgłoszeń do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
2021-04-28

Uczniowie Technikum Budownictwa w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej, mimo wielu ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, ciągle podnoszą swą wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności w zakresie budownictwa. Ma to odzwierciedlenie w sukcesach, jakie ostatnio odnieśli rywalizując z innymi  szkołami o tym profilu w okręgu lubelskim.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców