Aktualności
39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego
2020-12-14

Zastępca prezydenta miasta Maciej Buczyński wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM Stanisławem Romanowskim, przedstawicielami władz państwowych, samorządowych, a także bialskiej Solidarności oraz z mieszkańcami naszego miasta uczcili pamięć ofiar stanu wojennego. O 12.30 w bialskim kościele parafii WNMP została odprawiona msza święta w ich intencji, delegacje złożyły kwiaty - najpierw przy tablicy poświęconej Wojciechowi Cieleckiemu i innym ofiarom stanu wojennego znajdującej się w kościele na Woli, a potem przy pomniku Solidarności.
„Zimowy poranek, 13 grudnia 1981. Przestają działać telefony. Dzieci, przywykłe do Teleranka, audycji telewizyjnej nadawanej co niedziela o godzinie dziewiątej, alarmują dorosłych o zmianach w programie. Telewizja nadaje wystąpienie Jaruzelskiego. Stan wojenny. Odtąd spikerzy „Dziennika” pojawiać się będą w mundurach. Wprowadzona zostaje godzina milicyjna. Zaczynają się masowe aresztowania. Solidarność zostaje zdelegalizowana. Na ulice wkracza wojsko i szczególnie znienawidzone ZOMO (Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej).” (Tom „Kultury” - lata 80.)

Pozostałe artykuły

Budżet obywatelski - VI edycja
2021-05-11

Już 6 raz organizujemy budżet obywatelski Białej Podlaskiej. W tym roku mamy do wykorzystania 2 010 000 zł

Miejski Punkt Szczepień Powszechnych jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami
2021-05-11

Wszystkich zainteresowanych szczepieniem przeciw COVID-19 informujemy, że w utworzonym przez Miasto Biała Podlaska Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Warszawskiej 11, dostępna jest winda. Umożliwia ona  bezproblemowe wejście do punktu dla osób mających trudności w poruszaniu się.

Konsultacje społeczne dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej
2021-05-11

Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

Ankieta dotycząca aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Biała Podlaska
2021-05-10

W trosce o jakość życia mieszkańców Białej Podlaskiej aktualizujemy nowy Plan Gospodarki Niskoemisyjnej – dokument strategiczny, który wyznacza kierunki działań zmierzających do...

Konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo na drodze”
2021-05-10

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Bezpieczeństwo na drodze”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu miasta Biała Podlaska.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.