Awaria miejskiej sieci ciepłowniczej w ciągu ulicy Artyleryjskiej
2021-01-21
Uwaga!
Zastępca prezydenta miasta Maciej Buczyński wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM Stanisławem Romanowskim, przedstawicielami władz państwowych, samorządowych, a także bialskiej Solidarności oraz z mieszkańcami naszego miasta uczcili pamięć ofiar stanu wojennego. O 12.30 w bialskim kościele parafii WNMP została odprawiona msza święta w ich intencji, delegacje złożyły kwiaty - najpierw przy tablicy poświęconej Wojciechowi Cieleckiemu i innym ofiarom stanu wojennego znajdującej się w kościele na Woli, a potem przy pomniku Solidarności.
„Zimowy poranek, 13 grudnia 1981. Przestają działać telefony. Dzieci, przywykłe do Teleranka, audycji telewizyjnej nadawanej co niedziela o godzinie dziewiątej, alarmują dorosłych o zmianach w programie. Telewizja nadaje wystąpienie Jaruzelskiego. Stan wojenny. Odtąd spikerzy „Dziennika” pojawiać się będą w mundurach. Wprowadzona zostaje godzina milicyjna. Zaczynają się masowe aresztowania. Solidarność zostaje zdelegalizowana. Na ulice wkracza wojsko i szczególnie znienawidzone ZOMO (Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej).” (Tom „Kultury” - lata 80.)
19 stycznia oficjalnie zostały otwarte ronda turbinowe na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności, które powstały w ramach transgranicznego projektu „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej”. Biała Podlaska realizuje go razem z partnerskim miastem Brześciem.
Urząd Miasta Biała Podlaska zachęca do zainstalowania bezpłatnej i bardzo prostej w obsłudze aplikacji Eco Biała.
Gmina Miejska Biała Podlaska wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców, a przede wszystkim pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego i dokłada swoją cegiełkę do tworzenia infrastruktury powstającego oddziału onkologicznego.
W roku 2021r. bialskie schronisko będzie prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „AZYL”.