Aktualności

Uczczenie 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz pamięci zamordowanych w Katyniu
2020-04-10

10 kwietnia o godz. 8.41 prezydent Michał Litwiniuk wraz z br. gwardianem Bogdanem Augustyniakiem i komendantem Straży Miejskiej Henrykiem Nędziakiem oddali cześć ofiarom katastrofy smoleńskiej oraz 23 tysiącom polskich oficerów zamordowanych w Katyniu przez NKWD, składając kwiaty przy tablicy poświęconej tym, którzy tragicznie zginęli w drodze do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r., znajdującej się na placu przy kościele św. Antoniego.

Prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska, delegacja przedstawicieli Parlamentu, wojska, duchowieństwa, twórców kultury oraz potomków ofiar katyńskich, załoga samolotu, wśród której była pochodząca z Białej Podlaskiej stewardessa Barbara Maciejczyk, oraz funkcjonariusze BOR zginęli w drodze na uroczystości upamiętniające zbrodnię katyńską. Prezydent prosi, by w chwili ciszy wspomnieć tych, których pamięć dziś i przez cały kwiecień czcimy w sposób szczególny. Ze względów bezpieczeństwa przy kościele św. Antoniego nie było zgromadzenia delegacji. Msza w intencji ofiar zamówiona przez prezydenta miasta została odprawiona przez braci kapucynów w Niedzielę Palmową.

Pozostałe artykuły

Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn bialski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował wyjątkowe spotkanie integracyjne. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Michała Litwiniuka

Miniony weekend przyniósł mieszkańcom Białej Podlaskiej dawkę wielkich emocji na boiskach i halach sportowych. Bialscy zawodnicy w różnych dyscyplinach zaprezentowali wysoką formę, walcząc o ligowe punkty i turniejowe trofea. Zwycięstwo szczypiornistów

Bialscy artyści wystąpili dla mieszkanek miasta w wyjątkowym koncercie z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie pod tytułem „Męskim głosem o kobietach”

Prezydent miasta Michał Litwiniuk wraz z męską częścią kadry kierowniczej złożył kobiecej części załogi Urzędu Miasta życzenia z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie było okazją do złożenia życzeń wszystkim...

Biała Podlaska stała celem edukacyjnej wyprawy uczniów Saskiej Szkoły Realnej z Warszawy

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.