Aktualności
Obowiązek podatkowy odroczony - komunikat prezydenta Michała Litwiniuka
2020-03-16

Prezydent Michał Litwiniuk zawiesił do odwołania stosowanie kary pieniężnej za niedopełnienie obowiązku zawiadomienia o rejestracji, nabyciu lub zbyciu pojazdu.

Zawieszone jest także dostarczanie decyzji podatkowych przez kurierów do mieszkańców. Wobec powyższego OBOWIĄZEK PODATKOWY powstanie dopiero po dostarczeniu decyzji.

Prezydent przypomina, że to działania podejmowane dla naszego bezpieczeństwa - im mądrzej współpracujemy od pierwszych dni epidemii, tym większe szanse na ograniczenie jej skutków.

W komunikacie prezydent Miasta Biała Podlaska informuje, że zawiesza, do odwołania, stosowanie kary pieniężnej wobec osób, które będąc właścicielami pojazdów sprowadzonych z terytorium  Państwa Unii Europejskiej oraz które będąc właścicielami pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w wyznaczonym terminie 30-dniowym nie dopełnią obowiązku zawiadomienia Prezydenta Miasta Biała Podlaska o:

- rejstracji pojazdu sprowadzonego  z terytorium UE,

 - nabyciu pojazdu na terytorium RP,

- zbyciu pojazdu krajowego.

Zawieszone zostaje również dostarczanie do mieszkańców miasta, w drodze akcji kurierskiej, decyzji podatkowych w zakresie podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego na 2020 rok.

Pozostałe artykuły

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Realizujemy projekt „Załóż firmę i odnieś sukces!”
2020-07-29

28 lipca prezydent Michał Litwiniuk wręczył ostatniej z 5 grup uczestników projektu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej i przygotowania...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.