Aktualności
Wykaz szpitali woj. lubelskiego, w których przygotowano oddziały zakaźne
2020-03-16

13 marca br. podczas spotkania z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką prezydenci i burmistrzowie miast województwa lubelskiego  przyjęli wspólne stanowisko o ścisłej współpracy w obliczu zagrożenia koronawirusem. W spotkaniu uczestniczył prezydent Michał Litwiniuk.  

W związku z ogłoszeniem przez resort zdrowia listy szpitali przekształconych na zakaźne, włodarze miast otrzymali informacje na temat przygotowań w województwie lubelskim. 

W ośmiu szpitalach województwa lubelskiego w gotowości są oddziały zakaźne, zaś szpital w Puławach - SPZOZ przy ul. Bema 1- został przekształcony w jednoimienny, a więc taki, który od 16 marca, jako szpital zakaźny, jestw gotowości do przyjmowania pacjentów z koronawirusem. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że każdy szpital jednoimienny będzie wyposażony w co najmniej 10 procent łóżek respiratorowych. Ponadto placówki te mają być wyposażone m.in. w sale operacyjne i zabiegowe, przystosowane do leczenia również innych schorzeń mogących się pojawić u osób zakażonych koronawirusem. 

Szpitale jednoimienne będą przygotowane także do przyjęcia porodu od pacjentki z koronawirusem.

Pozostałe artykuły

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Realizujemy projekt „Załóż firmę i odnieś sukces!”
2020-07-29

28 lipca prezydent Michał Litwiniuk wręczył ostatniej z 5 grup uczestników projektu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej i przygotowania...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.