Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02
Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.
Przypomnijmy, że realizując projekt, zbudowano:
nawierzchnię ul. Koncertowej,
chodnik,
ścieżkę rowerową,
sieć oświetleniową,
kanalizację deszczową.
Przebudowane zostały istniejące zjazdy indywidualne i publiczne, istniejące skrzyżowania, kanalizacja deszczowa, sieć gazowa na odcinkach w obszarze realizacji inwestycji.Wykonawca usunął kolizje sieci napowietrznych i kabli energetycznych i zabezpieczył sieć telekomunikacyjną w obszarze realizacji inwestycji.
Prezydent Michał Litwiniuk zdecydował o przeprojektowaniu skrzyżowania ul. Koncertowej i Witoroskiej i zbudowaniu tam ronda, nieprzewidzianego w pierwotnej koncepcji. Znacznie zwiększa ono komfort mieszkańców i ułatwia ruch.
Ulica Koncertowa miała nawierzchnię gruntową, była odwadniana powierzchniowo poprzez spływ wody na przydrożne tereny i nie spełniała parametrów technicznych wynikających z Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 43, poz. 430).
W związku z brakiem kanalizacji deszczowej w tej części miasta na ul. Gromadzkiej w miejsce odkrytego rowu odwadniającego powstał kanał deszczowy zbierający wody opadowe i roztopowe. Zasypanie rowu istotnie zwiększyło bezpieczeństwo osób poruszających się po ulicy.
Budowa kanału deszczowego na ul. Dalekiej umożliwiła podłączenie wcześniej wybudowanych studni chłonnych na ulicach: Klonowej, Środkowej, Wolskiej, Przelotnej i Kołychawa. Już istniejące studnie zostały wpięte do projektowanej kanalizacji deszczowej działającej jako przelew w sytuacjach przepełnienia studni chłonnych.
Aktorzy z Teatru Słowa działającego przy Bialskim Centrum Kultury w spektaklu „Panie Kochanku” przenieśli nas w czasy dworu Karola Radziwiłła – jednego z najbogatszych magnatów Rzeczypospolitej XVIII wieku. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze teatralne wydarzenia
Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza miłośników poezji na montaż słowno-muzyczny "Trudno tu obejść się bez komentarza" w wykonaniu uczniów IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.
Przystąpiło do niego 83 uczniów z 12 szkół bialskich oraz młodzież z okolicznych miejscowości. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem prezydenta miasta Michała Litwiniuka oraz...
W Małpim Gaju w Białej Podlaskiej zasadzono wyjątkowe drzewo – buk pospolity, które ma być żywym pomnikiem ku czci zmarłego dr. Riada Haidara. Inicjatywę tę zaproponował bialski sztab...
Honorowym patronatem objął ją prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz Lubelski Kurator Oświaty Tomasz Szabłowski reprezentowany przez Monikę Michalczuk, p.o. dyrektora Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.