Fantastyczną i inspirującą lekcję historii bialskiego lotnictwa przygotowali uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 panowie piloci Jerzy Trudzik i Franciszek Ostrowski ze Stowarzyszenia Seniorów...
28 czerwca 2019 roku wiceprezydent Maciej Buczyński spotkał się z Grzegorzem Pękalskim, przedstawicielem inwestora Galerii Zielona/Karuzela, by omówić bieżącą sytuację przedsięwzięcia. Jednym z najważniejszych tematów spotkania była kwestia budowy ronda, podnoszona w burzliwej dyskusji podczas sesji Rady Miasta.
Już wtedy prezydent Michał Litwiniuk podkreślił, że trwają prace przygotowawcze i wywłaszczeniowe przy rondzie na ulicy Łomaskiej oraz że są w tej sprawie prowadzone rozmowy z inwestorem. Galeria Zielona/Karuzela wyraziła wolę partycypacji w jego budowie i zleciła przygotowanie projektu ronda. Prezydent zaznaczył także wówczas, że najlepszym dla interesu miasta rozwiązaniem jest wykorzystanie tego właśnie projektu.
- Efektem piątkowego spotkania jest deklaracja pana Grzegorza Pękalskiego, że inwestor przeniesie nieodpłatnie własność tego projektu na Gminę Miejską Biała Podlaska. Przeniesienie praw do projektu kończy dyskusje na ten temat – konkluduje prezydent Michał Litwiniuk.
Potwierdza to dobrą współpracę na rzecz interesu miasta i jednocześnie świadczy o obustronnym zaufaniu i chęci dalszej współpracy.
W hali IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej rozegrano Finał Miasta w Koszykówce Dziewcząt – Licealiada
Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn bialski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował wyjątkowe spotkanie integracyjne. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Michała Litwiniuka
Miniony weekend przyniósł mieszkańcom Białej Podlaskiej dawkę wielkich emocji na boiskach i halach sportowych. Bialscy zawodnicy w różnych dyscyplinach zaprezentowali wysoką formę, walcząc o ligowe punkty i turniejowe trofea. Zwycięstwo szczypiornistów
Bialscy artyści wystąpili dla mieszkanek miasta w wyjątkowym koncercie z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie pod tytułem „Męskim głosem o kobietach”





