Aktualności
Pasażerowie MZK już korzystają z nowych, ekologicznych autobusów
2019-06-26

Od tygodnia po ulicach Białej Podlaskiej jeździ 5 fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich marki SCANIA CITYWIDE LF. W uroczystym przekazaniu kluczyków prezesowi Miejskiego Zakładu Kominukacji Krzysztofowi Trochimiukowi przez prezydenta Michała Litwiniuka uczestniczyli także: przedstwiciele marki SCANIA, Artur Wojtowicz – Regionalny Kierownik Sprzedaży Autobusów Scania Polska S.A. - oraz Bartłomiej Podstolski – Kierownik Serwisu Scania Polska S.A., ks. dziekan Marian Daniluk, naczelnicy UM - Paweł Bruszewski i Michał Romanowski i urzędnicy przygotowujący projekt, z którego pochodziły środki na ich zakup.

Niskopodłogowe autobusy spełniają normę czystości spalin EURO VI, sa zasilane paliwem ekologicznym Bioester B100 oraz olejem napędowym. Mogą przewozić do 85 pasażerów. Każdy z autobusów ma długość ok. 12 m i waży 11845 kg. Pojazdy są wyposażone m.in. w ładowarki USB, dzięki czemu pasażerowie mogą naładować podczas podróży swój telefon. System monitoringu pojazdu wraz z możliwością rejestracji cyfrowej obrazu video składa się z zainstalowanych 7 kamer.

Zakup autobusów przez Miasto był możliwy dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej.  To ponad 15 mln zł, które pomogły nie tylko w zakupie nowoczesnego taboru ale również w budowie nowych 6 wiat przystankowych, 6 zatok autobusowych wraz z infrastrukturą umożliwiającą dogodne korzystanie z przystanków, również przez osoby niepełnosprawne. Zakupiono także 5 tablic informacji pasażerskiej, podających m.in. czas oczekiwania i odjazdu autobusów. Ponadto, w ramach projektu trwa budowa ponad 20 km ścieżek rowerowych, które razem z już istniejącymi stworzą spójny system dróg rowerowych w mieście. To wszystko dzięki projektowi pod nazwą „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”.   

 

Pozostałe artykuły

Zadbaj o przyszłość zaszczep się na życie
2021-06-22

Ponad rok życia w reżimie obostrzeń pokazał nam, jak cenne są zdrowie i bezpieczeństwo. Po miesiącach, w których wiele osób miało być może poczucie niemocy, wreszcie możemy mieć znów wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Wręczono wyróżnienia laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021
2021-06-22

16 czerca br. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy odbyła się uroczystość podczas której wyróżniono laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez  Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021.

Dzieci ze Stowarzyszenia Wspólny Świat i Zespołu Szkół Specjalnych otrzymały książki sensoryczne
2021-06-16

W marcu br.  Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży ,,Barwna” ogłosiła konkurs  o wdzięcznej nazwie ,,DotykaMy”, polegający na wykonaniu przez dzieci i dla dzieci specjalnej książeczki sensorycznej.

Kolejne dobre wieści z „Piksela"
2021-06-16

Miło nam poinformować o sukcesie jakim zakończył się udział podopiecznych Lilli Wielgan-Michaluk z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" Bialskiego Centrum Kultury podczas XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z Cyklu Ziemia jest Jedna – Labirynty Świata Podwodnego, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście" we Wrocławiu!!!

Spotkanie autorskiego z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem
2021-06-16

W dniu 16 czerwca 2021 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 14 odbyło się spotkanie autorskie z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem w związku z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną pt. „Zwierzaki wujka Jacka”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców