Aktualności
Pasażerowie MZK już korzystają z nowych, ekologicznych autobusów
2019-06-26

Od tygodnia po ulicach Białej Podlaskiej jeździ 5 fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich marki SCANIA CITYWIDE LF. W uroczystym przekazaniu kluczyków prezesowi Miejskiego Zakładu Kominukacji Krzysztofowi Trochimiukowi przez prezydenta Michała Litwiniuka uczestniczyli także: przedstwiciele marki SCANIA, Artur Wojtowicz – Regionalny Kierownik Sprzedaży Autobusów Scania Polska S.A. - oraz Bartłomiej Podstolski – Kierownik Serwisu Scania Polska S.A., ks. dziekan Marian Daniluk, naczelnicy UM - Paweł Bruszewski i Michał Romanowski i urzędnicy przygotowujący projekt, z którego pochodziły środki na ich zakup.

Niskopodłogowe autobusy spełniają normę czystości spalin EURO VI, sa zasilane paliwem ekologicznym Bioester B100 oraz olejem napędowym. Mogą przewozić do 85 pasażerów. Każdy z autobusów ma długość ok. 12 m i waży 11845 kg. Pojazdy są wyposażone m.in. w ładowarki USB, dzięki czemu pasażerowie mogą naładować podczas podróży swój telefon. System monitoringu pojazdu wraz z możliwością rejestracji cyfrowej obrazu video składa się z zainstalowanych 7 kamer.

Zakup autobusów przez Miasto był możliwy dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej.  To ponad 15 mln zł, które pomogły nie tylko w zakupie nowoczesnego taboru ale również w budowie nowych 6 wiat przystankowych, 6 zatok autobusowych wraz z infrastrukturą umożliwiającą dogodne korzystanie z przystanków, również przez osoby niepełnosprawne. Zakupiono także 5 tablic informacji pasażerskiej, podających m.in. czas oczekiwania i odjazdu autobusów. Ponadto, w ramach projektu trwa budowa ponad 20 km ścieżek rowerowych, które razem z już istniejącymi stworzą spójny system dróg rowerowych w mieście. To wszystko dzięki projektowi pod nazwą „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”.   

 

Pozostałe artykuły

Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej
2020-07-07

23 czerwca rondu na styku ulic Koncertowej i Witoroskiej oficjalnie nadano nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O takiej nazwie radni zdecydowali już w styczniu br. Podczas oficjalnego otwarcia ronda Prezydent Miasta Michał Litwiniuk, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej Riad Haidar, wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Robertem Woźniakiem odsłonili wielkie czerwone serce – symbol WOŚP.

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych 2019/2020
2020-07-02

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych.

UWAGA KONKURS !!! Biała Podlaska mojej przyszłości
2020-07-02

Serdecznie zapraszamy młodzież z terenu miasta i gminy Biała Podlaska do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie "Biała Podlaska mojej przyszłości". Zadaniem konkursu będzie przygotowanie odpowiedzi na tytułowe hasło, w jednej z trzech form wyrazu: praca pisemna, film lub praca graficzna.

Budowa kolejnego odcinka ul. Armii Krajowej, jezdni na ul. Pileckiego i chodnika
2020-07-02

Trwa budowa ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. A. Fieldorfa do skrzyżowania z ul. W. Pileckiego (odcinek od km 0+340,0 do km 0+514,8), chodnika po północnej stronie ul. Armii Krajowej wraz z zatoką postojową oraz jezdni ul. Pileckiego na odcinku 52 m i chodnika wzdłuż tego projektowanego odcinka.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020