Aktualności
Pasażerowie MZK już korzystają z nowych, ekologicznych autobusów
2019-06-26

Od tygodnia po ulicach Białej Podlaskiej jeździ 5 fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich marki SCANIA CITYWIDE LF. W uroczystym przekazaniu kluczyków prezesowi Miejskiego Zakładu Kominukacji Krzysztofowi Trochimiukowi przez prezydenta Michała Litwiniuka uczestniczyli także: przedstwiciele marki SCANIA, Artur Wojtowicz – Regionalny Kierownik Sprzedaży Autobusów Scania Polska S.A. - oraz Bartłomiej Podstolski – Kierownik Serwisu Scania Polska S.A., ks. dziekan Marian Daniluk, naczelnicy UM - Paweł Bruszewski i Michał Romanowski i urzędnicy przygotowujący projekt, z którego pochodziły środki na ich zakup.

Niskopodłogowe autobusy spełniają normę czystości spalin EURO VI, sa zasilane paliwem ekologicznym Bioester B100 oraz olejem napędowym. Mogą przewozić do 85 pasażerów. Każdy z autobusów ma długość ok. 12 m i waży 11845 kg. Pojazdy są wyposażone m.in. w ładowarki USB, dzięki czemu pasażerowie mogą naładować podczas podróży swój telefon. System monitoringu pojazdu wraz z możliwością rejestracji cyfrowej obrazu video składa się z zainstalowanych 7 kamer.

Zakup autobusów przez Miasto był możliwy dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej.  To ponad 15 mln zł, które pomogły nie tylko w zakupie nowoczesnego taboru ale również w budowie nowych 6 wiat przystankowych, 6 zatok autobusowych wraz z infrastrukturą umożliwiającą dogodne korzystanie z przystanków, również przez osoby niepełnosprawne. Zakupiono także 5 tablic informacji pasażerskiej, podających m.in. czas oczekiwania i odjazdu autobusów. Ponadto, w ramach projektu trwa budowa ponad 20 km ścieżek rowerowych, które razem z już istniejącymi stworzą spójny system dróg rowerowych w mieście. To wszystko dzięki projektowi pod nazwą „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”.   

 

Pozostałe artykuły

Zapraszamy na konferencję "Otwieraj i rozwijaj biznes w Białej Podlaskiej"
2019-11-15

22 listopada 2019 r. odbędzie się w Urzędzie Miasta Biała Podlaska spotkanie "Otwieraj i rozwijaj biznes w Białej Podlaskiej", na które zaprasza prezydent Michał Litwiniuk.To wydarzenie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który przypada w dniach 18.11.2019 r.– 24.11.2019 r.

Budowa rond na DK2 rusza! Utrudnienia na ul. Cmentarnej
2019-11-08

Rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 2 z Aleją Solidarności. W związku z tym dd 12.11.2019 r. ulica Cmentarna zostanie wyłączona z ruchu w miejscu robót i wprowadzone zostanie tam ograniczenie prędkości. Do cmentarza dojedziemy ulicą Ekologiczną.

Odbierz flagę w Urzędzie Miasta
2019-11-07

Zapraszamy mieszkańców do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Zachęcamy do akcentowania barw narodowych poprzez wywieszenie flag.

Informacja o możliwości uczestnictwa w jubileuszu Złotych Godów w 2020 r.
2019-11-06

Informujemy, że wszystkie pary, które chciałyby uczestniczyć w jubileuszu 50-lecia

Nowa wiata ze stojakami na prawie 70 rowerów przy Szkole Podstawowej nr 3
2019-11-04

Wiata ze stojakami dla prawie 70 rowerów stanęła przy Szkole Podstawowej nr 3. Przeznaczono na to z budżetu miasta 20 tys. zł. Inicjatywą dyrekcji szkoły było zapewnienie uczniom bezpiecznego...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.