Aktualności
Pasażerowie MZK już korzystają z nowych, ekologicznych autobusów
2019-06-26

Od tygodnia po ulicach Białej Podlaskiej jeździ 5 fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich marki SCANIA CITYWIDE LF. W uroczystym przekazaniu kluczyków prezesowi Miejskiego Zakładu Kominukacji Krzysztofowi Trochimiukowi przez prezydenta Michała Litwiniuka uczestniczyli także: przedstwiciele marki SCANIA, Artur Wojtowicz – Regionalny Kierownik Sprzedaży Autobusów Scania Polska S.A. - oraz Bartłomiej Podstolski – Kierownik Serwisu Scania Polska S.A., ks. dziekan Marian Daniluk, naczelnicy UM - Paweł Bruszewski i Michał Romanowski i urzędnicy przygotowujący projekt, z którego pochodziły środki na ich zakup.

Niskopodłogowe autobusy spełniają normę czystości spalin EURO VI, sa zasilane paliwem ekologicznym Bioester B100 oraz olejem napędowym. Mogą przewozić do 85 pasażerów. Każdy z autobusów ma długość ok. 12 m i waży 11845 kg. Pojazdy są wyposażone m.in. w ładowarki USB, dzięki czemu pasażerowie mogą naładować podczas podróży swój telefon. System monitoringu pojazdu wraz z możliwością rejestracji cyfrowej obrazu video składa się z zainstalowanych 7 kamer.

Zakup autobusów przez Miasto był możliwy dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej.  To ponad 15 mln zł, które pomogły nie tylko w zakupie nowoczesnego taboru ale również w budowie nowych 6 wiat przystankowych, 6 zatok autobusowych wraz z infrastrukturą umożliwiającą dogodne korzystanie z przystanków, również przez osoby niepełnosprawne. Zakupiono także 5 tablic informacji pasażerskiej, podających m.in. czas oczekiwania i odjazdu autobusów. Ponadto, w ramach projektu trwa budowa ponad 20 km ścieżek rowerowych, które razem z już istniejącymi stworzą spójny system dróg rowerowych w mieście. To wszystko dzięki projektowi pod nazwą „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”.   

 

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców