Aktualności
Oświadczenie prezydenta w sprawie budowy stadionu miejskiego
2019-06-07

Biała Podlaska, 7 czerwca 2019 r.

 

Oświadczenie

Szanowni Państwo,

stadion miejski  Białej Podlaskiej, mieszkańcom, sportowcom i kibicom się należy, jest potrzebny i chcę go budować.

Z całą powagą podkreślam jednak, że nie będę narażać miasta na zbyt wysokie koszty inwestycji i zadłużanie Białej Podlaskiej. W związku z tym obiekt, który powstanie, wraz z tak bardzo oczekiwaną halą dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 – „ekonomika”, będzie dostosowany do rzeczywistych potrzeb i finansowych możliwości miasta.

Podczas live chatu na Facebooku 31 maja br. wyjaśniłem trudną sytuację tej inwestycji, o której wszyscy mieszkańcy powinni wiedzieć. W grę wchodzą zaniedbania, skomplikowane procedury i formalności oraz bezpieczeństwo środków publicznych.

Budowa obiektu według wcześniejszego projektu zamroziłaby na najbliższe lata w Białej Podlaskiej budowę dróg, ulic, chodników i możliwość wykorzystania środków Unii Europejskiej. Po koniecznej analizie możemy teraz przystąpić do pracy nad przygotowaniem wspólnego projektu.

Ufam, że razem ze środowiskami, z którymi będziemy się konsultować, podejdziemy do tego odpowiedzialnie, spokojnie i z rozwagą, byśmy mogli cieszyć się potem obiektem dobrze i rozsądnie zaplanowanym i wykonanym.

Zapraszam do współpracy.

/-/ Michał Litwiniuk

Prezydent Miasta Biała Podlaska

Pozostałe artykuły

Budowa rond na DK2 rusza! Utrudnienia na ul. Cmentarnej
2019-11-08

Rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 2 z Aleją Solidarności. W związku z tym dd 12.11.2019 r. ulica Cmentarna zostanie wyłączona z ruchu w miejscu robót i wprowadzone zostanie tam ograniczenie prędkości. Do cmentarza dojedziemy ulicą Ekologiczną.

Odbierz flagę w Urzędzie Miasta
2019-11-07

Zapraszamy mieszkańców do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Zachęcamy do akcentowania barw narodowych poprzez wywieszenie flag.

Informacja o możliwości uczestnictwa w jubileuszu Złotych Godów w 2020 r.
2019-11-06

Informujemy, że wszystkie pary, które chciałyby uczestniczyć w jubileuszu 50-lecia

Nowa wiata ze stojakami na prawie 70 rowerów przy Szkole Podstawowej nr 3
2019-11-04

Wiata ze stojakami dla prawie 70 rowerów stanęła przy Szkole Podstawowej nr 3. Przeznaczono na to z budżetu miasta 20 tys. zł. Inicjatywą dyrekcji szkoły było zapewnienie uczniom bezpiecznego...

Uroczystości miejskie z okazji Narodowego Święta Niepodległości
2019-11-04

W tym roku obchodzimy 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Na uroczystości miejskie zapraszają Prezydent Miasta Michał Litwiniuk oraz Przewodniczący Rady Miasta Bogusław Broniewicz.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.