Aktualności
Oświadczenie prezydenta w sprawie budowy stadionu miejskiego
2019-06-07

Biała Podlaska, 7 czerwca 2019 r.

 

Oświadczenie

Szanowni Państwo,

stadion miejski  Białej Podlaskiej, mieszkańcom, sportowcom i kibicom się należy, jest potrzebny i chcę go budować.

Z całą powagą podkreślam jednak, że nie będę narażać miasta na zbyt wysokie koszty inwestycji i zadłużanie Białej Podlaskiej. W związku z tym obiekt, który powstanie, wraz z tak bardzo oczekiwaną halą dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 – „ekonomika”, będzie dostosowany do rzeczywistych potrzeb i finansowych możliwości miasta.

Podczas live chatu na Facebooku 31 maja br. wyjaśniłem trudną sytuację tej inwestycji, o której wszyscy mieszkańcy powinni wiedzieć. W grę wchodzą zaniedbania, skomplikowane procedury i formalności oraz bezpieczeństwo środków publicznych.

Budowa obiektu według wcześniejszego projektu zamroziłaby na najbliższe lata w Białej Podlaskiej budowę dróg, ulic, chodników i możliwość wykorzystania środków Unii Europejskiej. Po koniecznej analizie możemy teraz przystąpić do pracy nad przygotowaniem wspólnego projektu.

Ufam, że razem ze środowiskami, z którymi będziemy się konsultować, podejdziemy do tego odpowiedzialnie, spokojnie i z rozwagą, byśmy mogli cieszyć się potem obiektem dobrze i rozsądnie zaplanowanym i wykonanym.

Zapraszam do współpracy.

/-/ Michał Litwiniuk

Prezydent Miasta Biała Podlaska

Pozostałe artykuły

Wakacyjna wojewódzka akcja honorowego oddawania krwi
2019-06-14

Zbiórka krwi odbędzie się w środę, 19 czerwca 2019 roku w godzinach 8.30-14.00, w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (ul. Spokojna 4).

Uwaga! Burze!
2019-06-13

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego LUW w Lublinie informuje, że prognozowane jest występowanie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h , miejscami możliwy grad. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o wzmożoną uwagę dotyczącą zjawisk meteorologicznych.

Gala Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych
2019-06-13

12 czerwca w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej odbyła się Gala Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych. To podsumowanie całorocznych zmagań uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego. Organizatorami poszczególnych lig były następujące szkoły z Miasta Biała Podlaska:

Świetne wyniki bialskich szkół w konkursach kuratoryjnych
2019-06-13

W dniach 30-31. 05. 2018 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Pani Teresa...

Ostrzeżenie o upale
2019-06-12

Ogłoszono 1. stopień zagrożenia w związku z upałami. Mają trwać do 13 czerwca. Przewidywana temperatura w dzień to od 29 st. C do 31 st. C, zaś w nocy: od 17 st. C do 18 st. C. W związku z wysoką temperaturą w bialskich szkołach przewidziane jest skrócenie zajęć.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców