Aktualności
Oświadczenie prezydenta w sprawie budowy stadionu miejskiego
2019-06-07

Biała Podlaska, 7 czerwca 2019 r.

 

Oświadczenie

Szanowni Państwo,

stadion miejski  Białej Podlaskiej, mieszkańcom, sportowcom i kibicom się należy, jest potrzebny i chcę go budować.

Z całą powagą podkreślam jednak, że nie będę narażać miasta na zbyt wysokie koszty inwestycji i zadłużanie Białej Podlaskiej. W związku z tym obiekt, który powstanie, wraz z tak bardzo oczekiwaną halą dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 – „ekonomika”, będzie dostosowany do rzeczywistych potrzeb i finansowych możliwości miasta.

Podczas live chatu na Facebooku 31 maja br. wyjaśniłem trudną sytuację tej inwestycji, o której wszyscy mieszkańcy powinni wiedzieć. W grę wchodzą zaniedbania, skomplikowane procedury i formalności oraz bezpieczeństwo środków publicznych.

Budowa obiektu według wcześniejszego projektu zamroziłaby na najbliższe lata w Białej Podlaskiej budowę dróg, ulic, chodników i możliwość wykorzystania środków Unii Europejskiej. Po koniecznej analizie możemy teraz przystąpić do pracy nad przygotowaniem wspólnego projektu.

Ufam, że razem ze środowiskami, z którymi będziemy się konsultować, podejdziemy do tego odpowiedzialnie, spokojnie i z rozwagą, byśmy mogli cieszyć się potem obiektem dobrze i rozsądnie zaplanowanym i wykonanym.

Zapraszam do współpracy.

/-/ Michał Litwiniuk

Prezydent Miasta Biała Podlaska

Pozostałe artykuły

Można już składać deklaracje uczestnictwa w OZE II
2019-08-14

Gmina Miejska Biała Podlaska ogłasza nabór wniosków - deklaracji uczestnictwa w Projekcie „OZE II”. Przedmiotem projektu będzie montaż odnawialnych źródeł energii (OZE) w postaci

Informacja o utrudnieniach w ruchu
2019-08-13

W związku z częściową wymianą warstwy ścieralnej na alei Jana Pawła II na odcinku od ul. Parkowej do mostu na rz. Krzna zostanie do 16 sierpnia wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Orzechową oraz na wjeździe do marketu „Kaufland”. Ruch będzie się odbywał zgodnie z oznakowaniem pionowym i poziomym. Podczas robót mogą występować przewężenia pasów ruchu.

Bezpłatne kursy językowe w PSW
2019-08-07

Od 9 sierpnia PSW w Białej Podlaskiej prowadzi rekrutację do Akademii Językowej, realizowanej w ramach projektu „PSW – Regionalna Akademia Aktywności”. W ramach zadania proponowana...

Remont warstwy ścieralnej
2019-08-02

W dniach od 02.08 do 05.08.2019r będzie wykonywany remont warstwy ścieralnej na ulicy Sidorskiej ( w okolicach parkingu PSW) oraz na ul. Janowskiej ( od ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku wiaduktu...

Dofinansowanie do wymiany starego pieca
2019-08-01

Informujemy, że d o 16 sierpnia 2019 r. można składać deklarację uczestnictwa w projekcie "Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska". W ramach projektu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców