Aktualności
Zaproszenie na święto 34. Pułku Piechoty i I Bialski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
2019-05-09

Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza na święto 34. Pułku Piechoty oraz na pierwszy z cyklu koncertów muzyki organowej i kameralnej - te ważne wydarzenia odbędą się już w najbliższą niedzielę, 12 maja.

Święto 34. Pułku Piechoty, związanego przez cały okres II RP z Białą Podlaską. Ogromne poświęcenie żołnierzy podczas walk o niepodległość w latach 1919-1920 oraz podczas kampanii wrześniowej 1939 roku przypieczętowało ich przywiązanie do Podlasia i jego mieszkańców.

Żołnierze 34. Pułku Piechoty czynnie uczestniczyli inicjatywach społecznych w Białej Podlaskiej, pomagali ludności cywilnej w naprawie zniszczonej infrastruktury czy też podczas klęsk żywiołowych. Na proces rozwoju świadomości narodowej ludności Białej Podlaskiej wpływały uroczyste obchody świąt państwowych, narodowych i pułkowych. To 34. Pułk Piechoty był inicjatorem budowy wielu pomników bohaterów narodowych, poświęconych powstaniom, wojnom 1914-1918 i 1919-1920 r. Do jednej z najważniejszych prac pokojowych 34. Pułku Piechoty należy budowa drogi (dziś ul. Droga Wojskowa) oraz mostu na rzece Krznie.

W tym wyjątkowym dniu także wysłuchamy pierwszego koncertu w ramach I Bialskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. To wyjątkowe, pierwsze tego typu w naszym mieście wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta. Wysłuchamy utworów w interpretacji znanych w Polsce i na świecie muzyków.Kolejne koncerty festiwalu odbędą się w czerwcu - najbliższy o godz. 19.00 w kościele bł. Honorata.

Pozostałe artykuły

Informacja o utrudnieniach w ruchu
2019-08-23

W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Witoroskiej z Koncertową od 26 do 30 sierpnia 2019 roku zostanie wprowadzony w ciągu ulicy Witoroskiej ruch wahadłowy kierowany sygnalizacja świetlną.

Można już składać deklaracje uczestnictwa w OZE II
2019-08-14

Gmina Miejska Biała Podlaska ogłasza nabór wniosków - deklaracji uczestnictwa w Projekcie „OZE II”. Przedmiotem projektu będzie montaż odnawialnych źródeł energii (OZE) w postaci instalacji: kolektory słoneczne i instalacje fotowoltaiczne.

Informacja o utrudnieniach w ruchu
2019-08-13

W związku z częściową wymianą warstwy ścieralnej na alei Jana Pawła II na odcinku od ul. Parkowej do mostu na rz. Krzna zostanie do 16 sierpnia wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Orzechową oraz na wjeździe do marketu „Kaufland”. Ruch będzie się odbywał zgodnie z oznakowaniem pionowym i poziomym. Podczas robót mogą występować przewężenia pasów ruchu.

Bezpłatne kursy językowe w PSW
2019-08-07

Od 9 sierpnia PSW w Białej Podlaskiej prowadzi rekrutację do Akademii Językowej, realizowanej w ramach projektu „PSW – Regionalna Akademia Aktywności”. W ramach zadania proponowana...

Remont warstwy ścieralnej
2019-08-02

W dniach od 02.08 do 05.08.2019r będzie wykonywany remont warstwy ścieralnej na ulicy Sidorskiej ( w okolicach parkingu PSW) oraz na ul. Janowskiej ( od ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku wiaduktu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.