Aktualności
Zaproszenie na święto 34. Pułku Piechoty i I Bialski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
2019-05-09

Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza na święto 34. Pułku Piechoty oraz na pierwszy z cyklu koncertów muzyki organowej i kameralnej - te ważne wydarzenia odbędą się już w najbliższą niedzielę, 12 maja.

Święto 34. Pułku Piechoty, związanego przez cały okres II RP z Białą Podlaską. Ogromne poświęcenie żołnierzy podczas walk o niepodległość w latach 1919-1920 oraz podczas kampanii wrześniowej 1939 roku przypieczętowało ich przywiązanie do Podlasia i jego mieszkańców.

Żołnierze 34. Pułku Piechoty czynnie uczestniczyli inicjatywach społecznych w Białej Podlaskiej, pomagali ludności cywilnej w naprawie zniszczonej infrastruktury czy też podczas klęsk żywiołowych. Na proces rozwoju świadomości narodowej ludności Białej Podlaskiej wpływały uroczyste obchody świąt państwowych, narodowych i pułkowych. To 34. Pułk Piechoty był inicjatorem budowy wielu pomników bohaterów narodowych, poświęconych powstaniom, wojnom 1914-1918 i 1919-1920 r. Do jednej z najważniejszych prac pokojowych 34. Pułku Piechoty należy budowa drogi (dziś ul. Droga Wojskowa) oraz mostu na rzece Krznie.

W tym wyjątkowym dniu także wysłuchamy pierwszego koncertu w ramach I Bialskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. To wyjątkowe, pierwsze tego typu w naszym mieście wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta. Wysłuchamy utworów w interpretacji znanych w Polsce i na świecie muzyków.Kolejne koncerty festiwalu odbędą się w czerwcu - najbliższy o godz. 19.00 w kościele bł. Honorata.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Akademickiej
2020-07-10

W związku z realizacją zadania: "wykonanie bitumicznej warstwy ścieralnej jezdni oraz wymiana krawężników betonowych w ulicy Akademickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Artyleryjską do...

Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej
2020-07-07

23 czerwca rondu na styku ulic Koncertowej i Witoroskiej oficjalnie nadano nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O takiej nazwie radni zdecydowali już w styczniu br. Podczas oficjalnego otwarcia ronda Prezydent Miasta Michał Litwiniuk, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej Riad Haidar, wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Robertem Woźniakiem odsłonili wielkie czerwone serce – symbol WOŚP.

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych 2019/2020
2020-07-02

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych.

UWAGA KONKURS !!! Biała Podlaska mojej przyszłości
2020-07-02

Serdecznie zapraszamy młodzież z terenu miasta i gminy Biała Podlaska do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie "Biała Podlaska mojej przyszłości". Zadaniem konkursu będzie przygotowanie odpowiedzi na tytułowe hasło, w jednej z trzech form wyrazu: praca pisemna, film lub praca graficzna.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020