Aktualności
Stypendia artystyczne i koncert na rzecz Wspólnego Świata
2019-03-04

W piątek 1 marca prezydent Michał Litwiniuk wręczył symboliczne czeki młodym bialczanom, którzy otrzymali stypendia artystyczne. W ten niesamowity wieczór zgromadzona publiczność nie tylko poznała stypendystów, kreatywnych, zdolnych artystów, ale także podziwiała występy podopiecznych instruktorów z Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. A wszystko to miało miejsce w czasie charytatywnego koncertu „Zakochani w muzyce”.

Stypendia przyznano Piotrowi Arseniukowi, Zuzannie Reludze, Marcelinie Żurek, Dominikowi Morozowi, Zuzannie Janik i Damianowi Trzpilowi. 

Koncert "Zakozostał zorganizowany, by wesprzeć Stowarzyszenie Wspólny Świat działające na rzecz osób autystycznych. Ogromne wrażenie zrobiły zarówno wyróżnione przez prezydenta Białej Podlaskiej projekty, jak i umiejętności i talent tancerzy i wokalistów, którzy szkolą się w Bialskim Centrum Kultury. Prezes Wspólnego Świata Anna Chwałek podkreślała rolę takich wydarzeń – zarówno ich artystyczny aspekt, jak i znaczenie dla podopiecznych prowadzonego przez nią stowarzyszenia. Koncert poprowadził Ireneusz Parafiniuk – instruktor bialskich talentów.

Pozostałe artykuły

Nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”
2020-02-24

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej prowadzi nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”

"Włączamy dobrą energię! Budowa instalacji OZE" w Białej Podlaskiej
2020-02-18

Tego lata zostaną zrealizowane inwestycje w ramach projektu "Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE". Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowy w ramach największego w województwie lubelskim przedsięwzięcia dotyczącego odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej na potrzeby indywidualnych gospodarstw domowych.

KOLEJNY GRAFICZNY SUKCES!
2020-02-11

Mamy kolejny wspaniały artystyczny sukces na koncie uczestników zajęć w Pracowni Grafiki Komputerowej „PIKSEL” w Bialskim Centrum Kultury. 11-letni Kamil Turyk, podopieczny pani Lilli Wielgan-Michaluk, został wyróżniony udziałem w wystawie pokonkursowej w VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „NIEBO W KOLORZE – SPOTKANIE Z ZORZĄ POLARNĄ”.

Prezydent przyznał stypendia artystyczne
2020-01-28

Stypendia Prezydenta Miasta Biała Podlaska otrzymują osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Prezydent Michał Litwiniuk wyróżnił zdolnych młodych bialczan rozwijających swoje talenty w różnych dziedzinach.

Pracowity rok 2019 - podsumowanie
2020-01-27

Rok 2019 był w Białej Podlaskiej bardzo intensywny i pracowity. To rok inwestycyjnej ofensywy, wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, nowych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.