Aktualności
Miasto dąży do realizacji inwestycji Galerii Karuzela
2019-02-08

Prezydent Michał Litwiniuk kilkukrotnie już spotkał się z inwestorem Galerii Karuzela, by omówić kwestie związane z kontynuacją inwestycji, na którą czekają mieszkańcy miasta. Wiąże się z nią m.in. budowa rond Łomaska-Kolejowa. Wstrzymanie prac  nie było zależne od władz miasta.

Inwestor Galerii Karuzela w porozumieniu z Miastem zobowiązał się do budowy na własny koszt ronda Łomaska-Sportowa oraz skrzyżowania Witoroska-Koncertowa. Częściowo prace zostały już zrealizowane. Wpłynął wniosek w sprawie decyzji o realizacji inwestycji budowy ronda Kolejowa-Łomaska, w kosztach której ma uczestniczyć Galeria Zielona. Ponieważ upłynął okres obowiązywania jednej z umów zawartych z Galerią, prowadzone są rozmowy z inwestorem dotyczące realizacji inwestycji drogowych.

Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej ma charakter kompleksowy, tzn. stanowi połączenie decyzji:

  • o lokalizacji inwestycji,
  • pozwolenia na budowę,
  • decyzji dotyczących podziału nieruchomości
  • oraz wywłaszczenia prawa do nieruchomości.

W budżecie miasta na rok 2019 przewidziane są środki na wywłaszczenia i rozpoczęcie prac.

Decyzję o wstrzymaniu budowy Galerii Karuzela podjął samodzielnie inwestor. Może się to wiązać z trwającymi postępowaniami dotyczącymi terenu inwestycji. 

Inwestor ma pozwolenie na budowę, która została utrzymana w mocy przez Wojewodę i jest decyzją ostateczną.

Pozostałe artykuły

Europejski Dzień e-Aktywności Obywatelskiej
2025-05-07

W Europejskim Dniu e-Aktywności Obywatelskiej przypomnijmy sobie, że z instytucjami można i warto kontaktować się drogą elektroniczną i korzystać z niezwykle praktycznych aplikacji.

Webinarium "Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów"
2025-05-07

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów – II termin” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji.

Konferencja szkoleniowa na temat FASD
2025-05-07

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkocholowych Miasta Biała Podlaska zaprasza na konferencję szkoleniową pod hasłem „Dwa kroki do lepszego zrozumienia FASD: Charakterystyka, wyzwania i praktyczne wskazówki dla przedstawicieli oświaty” organizowaną pod patronatem prezydenta miasta Michała Litwiniuka. Odbędzie się ona 23 maja o godz. 16:30 w sali 238 Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Uroczystości z okazji 34 Pułku Piechoty
2025-05-07

Miejskie obchody Święta 34 Pułku Piechoty odbędą się 11 maja, a rozpoczną się o godz.10:15 spotkaniem przed pomnikiem 34 PP przy ul. Warszawskiej.

Gala Operowa "Mamma mia!". Bezpłatne wejściówki już do odbioru
2025-05-06

Od 6 maja 2025 r. można nabyć bezpłatne wejściówki na operową galę dla Mam - MAMMA MIA! Trzej tenorzy i sopran, będącą uwerturą do 7. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.