Aktualności
Po raz kolejny wyróżniono najlepszych uczniów w konkursie recytatorskim
2018-11-30

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego, poświęconeo Adamowi Mickiewiczowi - patronowi placówki. Patronat nad wydarzeniem przyjął wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, kurator oświaty Teresa Misiuk oraz prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

W konkursowej rywalizacji, w dwóch kategoriach wiekowych, uczestniczyło 47 uczniów z Białej Podlaskiej oraz innych miejscowości województwa lubelskiego, m.in. Chotyłowa, Janowa Podlaskiego, Konstantynowa,i Leśnej Podlaskiej. Młodzi artyści zmierzyli się z tekstami Adama Mickiewicza.

W jury konkursu zasiedli: dr hab. Violetta Machnicka - prezes Siedleckiego Towarzystwa Naukowego, dr Barbara Stelingowska z UPH w Siedlcach i dr Przemysław Kaliszuk z UMCS w Lublinie.W dwóch kategoriach wiekowych przyznano 6 nagród oraz 4 wyróżnienia.

Wśród uczniów szkół podstawowych klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Julia Malczuk z Leśnej Podlaskiej, drugie Bartłomiej Juszkiewicz z Konstantynowa a trzecie Maciej Koszołko z Woskrzenic Dużych. Wyróżnienia przyznano Mikołajowi Filipiukowi ze Szkoły Podstawowej w Kożuszkach i Klarze Gabir ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej.

W drugiej kategorii – uczniowie klas 7 – 8 i 3 gimnazjalnej – zwyciężył Maciej Golba z Zespołu Szkół w Łomazach. Drugie miejsce przyznano Karolinie Semeniuk z Woskrzenic Dużych a trzecie Michalinie Arteckiej z Publicznego Gimnazjum w Chotyłowie. Wyróżnienia otrzymali Katarzyna Bazyluk z Rokitna i Aleksander Przybysz z Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej.

 

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.