Aktualności
Po raz kolejny wyróżniono najlepszych uczniów w konkursie recytatorskim
2018-11-30

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego, poświęconeo Adamowi Mickiewiczowi - patronowi placówki. Patronat nad wydarzeniem przyjął wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, kurator oświaty Teresa Misiuk oraz prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

W konkursowej rywalizacji, w dwóch kategoriach wiekowych, uczestniczyło 47 uczniów z Białej Podlaskiej oraz innych miejscowości województwa lubelskiego, m.in. Chotyłowa, Janowa Podlaskiego, Konstantynowa,i Leśnej Podlaskiej. Młodzi artyści zmierzyli się z tekstami Adama Mickiewicza.

W jury konkursu zasiedli: dr hab. Violetta Machnicka - prezes Siedleckiego Towarzystwa Naukowego, dr Barbara Stelingowska z UPH w Siedlcach i dr Przemysław Kaliszuk z UMCS w Lublinie.W dwóch kategoriach wiekowych przyznano 6 nagród oraz 4 wyróżnienia.

Wśród uczniów szkół podstawowych klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Julia Malczuk z Leśnej Podlaskiej, drugie Bartłomiej Juszkiewicz z Konstantynowa a trzecie Maciej Koszołko z Woskrzenic Dużych. Wyróżnienia przyznano Mikołajowi Filipiukowi ze Szkoły Podstawowej w Kożuszkach i Klarze Gabir ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej.

W drugiej kategorii – uczniowie klas 7 – 8 i 3 gimnazjalnej – zwyciężył Maciej Golba z Zespołu Szkół w Łomazach. Drugie miejsce przyznano Karolinie Semeniuk z Woskrzenic Dużych a trzecie Michalinie Arteckiej z Publicznego Gimnazjum w Chotyłowie. Wyróżnienia otrzymali Katarzyna Bazyluk z Rokitna i Aleksander Przybysz z Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej.

 

Pozostałe artykuły

Turniej piłki nożnej „SUPER GOL -2023"
2023-12-06

4 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się turniej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka drużyn mieszanych w piłkę nożną „SUPER GOL -2023".

Nabór zgłoszeń do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" - edycja 2024
2023-12-06

Miasto Biała Podlaska przystąpiło do Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024,...

Dni patrona bialskich szkół
2023-12-05

W minionym tygodniu dwie z naszych szkół obchodziły Dzień Patrona:

Pierwszy w Białej Podlaskiej rodzinny dom pomocy
2023-12-03

Budujemy pierwszy w naszym mieście rodzinny dom pomocy, a prowadzić go będzie Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
2023-12-03

Jak co roku, 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji chcielibyśmy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w wielu codziennych zmaganiach.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców