Aktualności
W bialskiej szkole otworzono wystawę z okazji 100-lecie niepodległości
2018-11-20

Bialski Ekonomik przygotował ekspozycję „Biała Podlaska i okolice w czasach niepodległości. Tradycje, kultura, codzienność”. Oprócz historycznych fotografii i eksponatów można było skosztować wypieków, przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych i swojskiego chleba ze świeżo ubitym masłem.

Wystawa ma na celu ukazanie codziennego życia w regionie, szczególnie na wsi w czasach odzyskania niepodległości oraz w Białej Podlaskiej w czasach po odzyskanej wolności. Oficjalnego otwarcia ekspozycji dokonał dyrektor Ireneusz Długołęcki i prezydent Michał Litwiniuk. Zaproszenie przyjęli m.in. członkowie Klubu Seniora oraz dzieci z bialskich przedszkoli i szkół.

Niecodzienną ekspozycję w Ekonomiku można podziwiać m.in. dzięki życzliwości Anieli i Kazimierza Halczuków z Fundacji Korzenie i Skrzydła oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych w Żeszczynce. Swoich fotografii użyczył ponadto Adam Trochimiuk oraz Muzeum Południowego Podlasia. Do przedsięwzięcia włączyła się dyrekcja i nauczyciele szkoły.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne KADR

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.