Aktualności
Minister Kwieciński: Biała Podlaska stoi przed szansą szybkiego rozwoju (WIDEO)
2018-10-28

Obwodnica wschodnia i autostrada A2, a także budowa najważniejszych dróg, w tym ukończenie w całości ul. Warszawskiej - to najważniejsze inwestycje o których mówił na spotkaniu w Białej Podlaskiej minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Szef resortu chwalił miasto m.in. za perfekcyną realizację programu Mieszkanie Plus.

- Obszar wschodniej Polski był zapomniany. Mamy tego konsekwencje, bo te regiony są teraz najbiedniejszymi w kraju i Unii Europejskiej. Jako rząd chcemy to zmienić. Dlatego właśnie tutaj koncentrujemy swoje działania na rzecz dostępności komunikacyjnej - mówił podczas konferencji w urzędzie miasta Kwieciński.

Minister przypomniał, że to właśnie dzięki decyzjom obecnego rządu Biala Podlaska będzie podłączona pod sieć szybkich tras, w tym również autostrady. Jako przykład regionów, które bardzo skorzystały z takich udogodnień, szef resortu wskazał podkarpacie, gdzie sytuację radykalnie poprawiło doprowadzenie autostrady A4.

Poruszono również kwestię nowych połączeń kolejowych, szczególnie w kontekście kontynuacji szerokiego toru z Małaszewicz do Białej Podlaskiej. Dałoby to kolejny bodziec rozwojowy dla miasta i włączyło w trasę szlaku handlowego wiodącego do Chin.

- W przyszłym roku rząd jest w stanie wydać na program budowy dróg lokalnych 6 mld zł, kiedy w kadencji poprzedniej władzy było to 650 mln zł. Z tegorocznej puli na ten cel finansowana jest m.in. budowa ul. Warszawskiej - wyjaśniał minister inwestycji i rozwoju.

Minister Kwieciński dziękował także Dariuszowi Stefaniukowi za realizację programu Mieszkanie Plus. Okazało się, że duże miasta mogą pozazdrościć Białej Podlaskiej realizacji tego przedsięwzięcia. Miasto stało się prekursorem tej rządowej inicjatywy.

- Myśląc o rozwoju miasta należy napierw pomyśleć o rodzinach, dlatego zrealizowaliśmy program Mieszkanie Plus. Jednak mogliśmy liczyć na rządowe wsparcie również w innych projektach, skierowanych do mieszkańców naszego miasta: budowie żłobka czy środowiskowego domu samopomocy - mówił Dariusz Stefaniuk, podkreślając, że współpraca z rządem jest priorytetowym zadaniem miasta.

Pozostałe artykuły

Informacja o utrudnieniach w ruchu
2019-08-23

W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Witoroskiej z Koncertową od 26 do 30 sierpnia 2019 roku zostanie wprowadzony w ciągu ulicy Witoroskiej ruch wahadłowy kierowany sygnalizacja świetlną.

Można już składać deklaracje uczestnictwa w OZE II
2019-08-14

Gmina Miejska Biała Podlaska ogłasza nabór wniosków - deklaracji uczestnictwa w Projekcie „OZE II”. Przedmiotem projektu będzie montaż odnawialnych źródeł energii (OZE) w postaci instalacji: kolektory słoneczne i instalacje fotowoltaiczne.

Informacja o utrudnieniach w ruchu
2019-08-13

W związku z częściową wymianą warstwy ścieralnej na alei Jana Pawła II na odcinku od ul. Parkowej do mostu na rz. Krzna zostanie do 16 sierpnia wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Orzechową oraz na wjeździe do marketu „Kaufland”. Ruch będzie się odbywał zgodnie z oznakowaniem pionowym i poziomym. Podczas robót mogą występować przewężenia pasów ruchu.

Bezpłatne kursy językowe w PSW
2019-08-07

Od 9 sierpnia PSW w Białej Podlaskiej prowadzi rekrutację do Akademii Językowej, realizowanej w ramach projektu „PSW – Regionalna Akademia Aktywności”. W ramach zadania proponowana...

Remont warstwy ścieralnej
2019-08-02

W dniach od 02.08 do 05.08.2019r będzie wykonywany remont warstwy ścieralnej na ulicy Sidorskiej ( w okolicach parkingu PSW) oraz na ul. Janowskiej ( od ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku wiaduktu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.