Aktualności
Minister Kwieciński: Biała Podlaska stoi przed szansą szybkiego rozwoju (WIDEO)
2018-10-28

Obwodnica wschodnia i autostrada A2, a także budowa najważniejszych dróg, w tym ukończenie w całości ul. Warszawskiej - to najważniejsze inwestycje o których mówił na spotkaniu w Białej Podlaskiej minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Szef resortu chwalił miasto m.in. za perfekcyną realizację programu Mieszkanie Plus.

- Obszar wschodniej Polski był zapomniany. Mamy tego konsekwencje, bo te regiony są teraz najbiedniejszymi w kraju i Unii Europejskiej. Jako rząd chcemy to zmienić. Dlatego właśnie tutaj koncentrujemy swoje działania na rzecz dostępności komunikacyjnej - mówił podczas konferencji w urzędzie miasta Kwieciński.

Minister przypomniał, że to właśnie dzięki decyzjom obecnego rządu Biala Podlaska będzie podłączona pod sieć szybkich tras, w tym również autostrady. Jako przykład regionów, które bardzo skorzystały z takich udogodnień, szef resortu wskazał podkarpacie, gdzie sytuację radykalnie poprawiło doprowadzenie autostrady A4.

Poruszono również kwestię nowych połączeń kolejowych, szczególnie w kontekście kontynuacji szerokiego toru z Małaszewicz do Białej Podlaskiej. Dałoby to kolejny bodziec rozwojowy dla miasta i włączyło w trasę szlaku handlowego wiodącego do Chin.

- W przyszłym roku rząd jest w stanie wydać na program budowy dróg lokalnych 6 mld zł, kiedy w kadencji poprzedniej władzy było to 650 mln zł. Z tegorocznej puli na ten cel finansowana jest m.in. budowa ul. Warszawskiej - wyjaśniał minister inwestycji i rozwoju.

Minister Kwieciński dziękował także Dariuszowi Stefaniukowi za realizację programu Mieszkanie Plus. Okazało się, że duże miasta mogą pozazdrościć Białej Podlaskiej realizacji tego przedsięwzięcia. Miasto stało się prekursorem tej rządowej inicjatywy.

- Myśląc o rozwoju miasta należy napierw pomyśleć o rodzinach, dlatego zrealizowaliśmy program Mieszkanie Plus. Jednak mogliśmy liczyć na rządowe wsparcie również w innych projektach, skierowanych do mieszkańców naszego miasta: budowie żłobka czy środowiskowego domu samopomocy - mówił Dariusz Stefaniuk, podkreślając, że współpraca z rządem jest priorytetowym zadaniem miasta.

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców