Aktualności
Po 50 latach miasto ma drugi żłobek. Oficjalnie otwarto Akademię Małego Odkrywcy (WIDEO)
2018-09-20

Z udziałem wiceministra Bartosza Marczuka odbyła się uroczystość symbolicznego otwarcia nowej placówki, którą utworzono przy ZSO nr 2 w Białej Podlaskiej. Do tej pory miasto dysponowało tylko jednym żłobkiem, obchodzącym w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia.

Właśnie ze względu na zacną rocznicę uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pierwsza kierowniczka i założycielka Skarbca Skrzata - Zofia Marcinkiewicz, a także druga kierownik Krystyna Daniluk. Z okazji jubileuszu na korytarzu nowej placówki stworzono wystawę archiwalnych fotografii, na których można było zobaczyć m.in. prezydenta Dariusza Stefaniuka.

Jednak główny akcent padł na inaugurację działalności nowego żłobka, który przyjmuje 70 podopiecznych. Najmłodszym bialczanom przygotowano doskonale wyposażone sale z nowoczesnym sprzętem (dzieci bawią się m.in. na "wirtualnym dywanie").

Obecny na uroczystości minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomniał o hojnym wsparciu inwestycji i zapowiedział, że jego resort ma przygotowane kolejne programy, dzięki którym będzie można tworzyć podobne instytucje w przyszłych latach.

Akademię Małego Odkrywcy stworzono za 1,5 mln zł, w tym 1,2 mln zł ministerialnego dofinansowania. Oprócz nowych sal zagospodarowano także przestrzeń wokół budynku.

Pozostałe artykuły

Pokaz bajek w ramach Awanturniczego Klubu Filmowego
2025-01-16

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka! 

Spotkanie z Dorotą Filipiak, autorką książki "Bug z Tobą. Historie o życiu i śmierci na wsi nadbużańskiego Podlasia"
2025-01-16

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na spotkanie z Dorotą Filipiak, autorką książki "Bug z Tobą. Historie o życiu i śmierci na wsi nadbużańskiego Podlasia".

Zapraszamy do wzięcia udziału w Bookcrossingu Regionalnym
2025-01-15

Nowość dla miłośników i sympatyków naszego regionu. Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza do wzięcia udziału w Bookcrossingu Regionalnym.

Bialskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac wychowanków Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel"
2025-01-15

Bialskie Centrum Kultury zaprasza już 23 stycznia 2025 roku o godzinie 17: 00 na wernisaż wystawy prac szóstki wychowanków Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel".

Spotkanie z fotografem Adamem Krasuskim
2025-01-15

Spotkanie z fotografem Adamem Krasuskim odbędzie się 26 stycznia o godz. 15:00 w Bialskiej Galerii Fotografii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.