Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29
Komunikat końcowy z zawodów
Przed budynkiem BCK długa kolejka, w środku konferencja zapowiadająca Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. B. Kaczyńskiego. Wydarzenie, które rozpocznie w niedzielę koncert operetkowy już na samym starcie wzbudza ogromne zaitneresowanie. Bezpłatne zaproszenie rozeszły się w mgnieniu oka.
Kilkudziesięciometrowa kolejka to przede wszystkim oczekujący na koncert zespołu Mazowsze, który w roku 70-lecia działalności zagra w Białej Podlaskiej. Ale mieszkańcy pytali również o zaproszenia na dwa inne koncerty: wieczór otwarcia z udziałem Witolda Matulki oraz wieczór polonijny, na którym usłyszymy zespoły również zza wschodniej granicy.
POLECAMY TAKŻE: oficjalna strona festiwalu
To najważniejsze i najdłuższe wydarzenie w historii działalności kulturalnej miasta. Dużym koncertom będą towarzyszyły mniejsze ale równie ważne - dużo zabawy będzie w sobotę 29 września na potańcówce w centrum miasta. Dzień wcześniej w kościele Chrystusa Miłosiernego usłyszymy Scholę Cantorum Misericordis Christi.
Jedną z najbardziej emocjonujących atrakcji Festiwalu będzie z pewnością konkurs śpiewaczy, którego koncert finałowy odbędzie się 25 września o godz. 18.00 w sali Zespołu Szkół Muzycznych.
- To będzie najpiękniejszy tydzień pod względem ilości doznać artystycznych i kulturalnych. Jestem przekonany, że to najlepszy hołd złożony naszemu wybitnemu bialczaninowi Bogusławowi Kaczyńskiemu - mówi z dumą i radością prezydent Dariusz Stefaniuk.
Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu jest bezpłatny. Na niektóre koncerty należy nabyć bezpłatną wejściówkę.
1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.
Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...
Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.
Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.