Aktualności
Folklor ponownie zawita do centrum Białej Podlaskiej
2018-07-13

Biała Podlaska w najbliższą sobotę zamieni się w prawdziwą folklorystyczną scenę pieśni i tańca. Wystąpią m. in. goście z Meksyku i Ukrainy, a także miejscowe zespoły. Wszystko w ramach XXXIII Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Początek o godz. 17:00, wstęp wolny. IMPREZA PRZENIESIONA DO SALI WIDOWISKOWEJ PRZY ULICY BRZESKIEJ 41.

Grupo De Danza Folclórica Representativo de la Universidad Autonóma De Queretaro to formacja taneczna, która powstał w 2006 roku w Meksyku. Grupa ma już na swoim koncie występy w Kolumbii, Peru, Wenezueli, Argentynie, Niemczech, Chile, Paragwaju, Panamie i USA. Na Placu Wolności artyści zaprezentują regionalne tańce prosto z Meksyku przy akompaniamencie mariachi.

Goście z Ukrainy to zespół znany z ubiegłorocznego występu podczas Międzynarodowego Konkursu Piosenki Eurowizja. Folk Dance Ensemble “Kyiv”, to artyści, którzy popularyzują sztukę oraz kulturę ludową państwa, z którego się wywodzą. Grupa powstała w 1999 roku i od tamtej pory zachwyca widzów zróżnicowaną formą prezentowanych tańców.

Na koncercie nie zabraknie również lokalnych grup folklorystycznych, takich jak Kapela Ludowa "Podlasiacy" i Zespół Pieśni i Tańca "Podlasiacy" oraz Zespół Tańca Ludowego "Biawena", którzy swoimi występami oraz barwnymi strojami umilą sobotni wieczór. 

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców