Oficyna zachodnia już po remoncie. Nowe pomieszczenia posłużą bialskiemu muzeum (WIDEO)
2018-07-10
Remont związany z rewitalizacją oficyny zachodniej dobiegł końca. Jest to część odnowy założenia zamkowego Radziwiłów, który trwa od kilku lat. Cała inwestycja pochłonie ponad 20 mln złotych, a w jej ramach swój wygląd zmieni m.in. część parku i amfiteatr.
- Całość tej inwestycji to 1,7 mln zł. Dosyć znaczna kwota, ale myślę, że nasze bialskie muzeum czekało na to kilkadziesiąt lat - dodaje prezydent Dariusz Stefaniuk.
Prace obejmujące kompleks pałacowy to również zadaszenie bialskiego amfiteatru, infrastruktura Bialskiego Centrum Kultury oraz wjazd do parku.
Odnowione pomieszczenia znajdują się w oficynie wschodniej dawnego zamku Radziwiłłów. W obiekcie powstało miejsce na magazyn, pracownię plastyczną oraz sale biurowe Muzeum Południowego Podlasia. Dwa lata temu odnowiono tutaj także cztery sale wystawiennicze z okazji 50-lecia bialskiej placówki.
- W tym roku przeprowadzamy się do świeżo wyremontowanych pomieszczeń, a budynek główny muzeum będzie oddany do remontu - komentuje Violetta Jarząbkowska, dyrektor Muzeum Południowego Podlasia.
30 marca w Markach odbył się Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym, zorganizowany przez Dance Projekt. Na parkiecie świetnie zaprezentowali się tancerze Dance Academy Studio, którzy 15-krotnie stawali na podium.
Wspólnie stworzymy najpiękniejszą palmę wielkanocną, która zostanie zgłoszona na konkurs na Tradycyjną Palmę Wielkanocną organizowany przez Bialskie Centrum Kultury i Informację...
12 reprezentantów bialskich szkół ponadpodstawowych wzięło udział w turnieju szachowym zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Biała Podlaska. Honorowy patronat nad turniejem objął prezydent miasta Michał Litwiniuk, a otworzyła go w auli ZSZ nr 1, w imieniu prezydenta, wiceprezydent Justyna Gorczyca.
Polacy pamiętają, jak wielki był wkład Ojca Świętego w odzyskanie przez naszą Ojczyznę pełnej wolności. Pamiętają nauki podążania drogą ofiarnej służby, miłosierdzia i budowania mostów. Kwiaty...
Aktorzy z Teatru Słowa działającego przy Bialskim Centrum Kultury w spektaklu „Panie Kochanku” przenieśli nas w czasy dworu Karola Radziwiłła – jednego z najbogatszych magnatów Rzeczypospolitej XVIII wieku. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze teatralne wydarzenia
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.