Aktualności
"Skrzypek na dachu" zachwycił wszystkich. Wielka premiera w parku Radziwiłłowskim!
2018-06-25

To było niesamowite przeżycie dla wszystkich bialczan, którzy w piątkowy wieczór pojawili się w parku Radziwiłłowskim. Zobaczyliśmy musical z muzyką na żywo w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Białej Podlaskiej. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia był Waldemar Robak.

- Oglądanie efektów ciężkiej pracy młodzieży to sama przyjemność. Tym bardziej cieszy fakt, że podjęliśmy dobrą decyzję o realizacji tak wyjątkowego przedsięwzięcia - podkreślał prezydent Dariusz Stefaniuk, dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu.

Najpiękniejsze momenty słynnego musicalu wybrzmiały w klimatycznej, parkowej aurze. Przed sceną słuchaliśmy orkiestry pod batutą dyrektora szkoły, a na scenie chór i aktorzy, którzy wcielili się w główne role. Młodych artystów wspierał zawodowiec - Łukasz Wroński, odpowiadający za przygotowanie wokalne.

Gołym okiem dało się także zauważyć wspaniałą choreografię autorstwa Magdaleny Osmulskiej oraz stroje, przygotowane przez Małgorzatę Maciejewską. Chór przygotowywała również Alicja Torba, natomiast reżyserią całości zajęła się Ewa Iżykowska-Lipińska.

 

Pozostałe artykuły

Nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”
2020-02-24

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej prowadzi nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”

"Włączamy dobrą energię! Budowa instalacji OZE" w Białej Podlaskiej
2020-02-18

Tego lata zostaną zrealizowane inwestycje w ramach projektu "Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE". Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowy w ramach największego w województwie lubelskim przedsięwzięcia dotyczącego odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej na potrzeby indywidualnych gospodarstw domowych.

KOLEJNY GRAFICZNY SUKCES!
2020-02-11

Mamy kolejny wspaniały artystyczny sukces na koncie uczestników zajęć w Pracowni Grafiki Komputerowej „PIKSEL” w Bialskim Centrum Kultury. 11-letni Kamil Turyk, podopieczny pani Lilli Wielgan-Michaluk, został wyróżniony udziałem w wystawie pokonkursowej w VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „NIEBO W KOLORZE – SPOTKANIE Z ZORZĄ POLARNĄ”.

Prezydent przyznał stypendia artystyczne
2020-01-28

Stypendia Prezydenta Miasta Biała Podlaska otrzymują osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Prezydent Michał Litwiniuk wyróżnił zdolnych młodych bialczan rozwijających swoje talenty w różnych dziedzinach.

Pracowity rok 2019 - podsumowanie
2020-01-27

Rok 2019 był w Białej Podlaskiej bardzo intensywny i pracowity. To rok inwestycyjnej ofensywy, wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, nowych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.