uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...
Już po raz siódmy na starcie Pinkinu Biegowego Biała Biega stanęli zawodnicy z całej Polski. W biegach na 5,10 i 15 km, a także na rolkach i nordic walking, było ich łącznie ok. 800. Trasa wiodła po raz kolejny przez najciekawsze okolice miasta i potwornym upale.
Od samego początku wydarzenie organizuje Klub Biegacza Biała Biega, który niemal samodzielnie, przy wsparciu sponsorów i miasta, angażuje się w realizację tego wyjątkowego i dużego przedsięwzięcia.
Szczęścia na starcie życzył biegaczom m.in. prezydent Dariusz Stefaniuk, który od kilku lat konsekwentnie wspiera inicjatywę i działalność Klubu. Bialski włodarz miał również okazję dać wystrzałem sygnał do startu zawodnikom w biegach głównych.
POLECAMY TAKŻE: sprawdź pełne wyniki zawodów na Time2Go
Na najdłuższym dystansie tradycyjnie bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Dąbrowski z czasem 54,18 min. Biorcąc pod uwagę warunki pogodowe (temperatura sięgała 30 stopni) był to wynik mistrzowski. Zresztą właśnie Dąbrowski taką renomą może się szczycić, bo w ubiegłym roku w mistrzostwach Polski podczas maratonu warszawskiego był drugi.
Pierwszą kobietą na najdłuższym, 15-km dystansie okazała się Alena Shumik z Brześcia, która osiągnęła czas 1.01,17 min.
Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...
Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”





