Aktualności
Recytowali poezję patriotyczną. Zorganizowano drugą edycję konkursu
2018-04-03

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się druga edycja konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej: „Polska Niepodległa”. W ubiegłym roku tematyką recytowanych wierszy upamiętnialiśmy Żołnierzy Wyklętych. W tym roku odnieśliśmy się do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nawiązując również do obchodzonego 21 marca Międzynarodowego Dnia Poezji.

Do udziału w konkursie zaproszono młodzież ze szkół ponadpodstawowych z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. W konkursie uczestniczyło 13 uczniów. Zaprezentowali interpretacje wierszy: Wisławy Szymborskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Zbigniewa Herberta, Kazimierza Wierzyńskiego, ale też i Jonasza Kofty czy Grażyny Chrostowskiej.

Występy recytujących oceniało jury w składzie: Anna Tonkiel, przewodnicząca jury, wieloletnia nauczycielka języka polskiego w liceum im. J. I. Kraszewskiego, Radosław Plandowski, prezes zarządu Bialskiego Stowarzyszenia Literatów i Dziennikarzy Maksyma, Beata Zacharuk, redaktor naczelny Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego i Zyta Kosińska, kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureatami zostali:

1. miejsce - Julia Flisińska - Katolickie Liceum im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej, za recytację wiersza Cypriana Norwida pt.: „Królestwo”.
2. miejsce - Julita Kisielewska - I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, za recytację fragmentu „Listu z Sybiru” Artura Oppmana. 3. miejsce - Michał Sołtan - II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej, za recytację wiersza Kazimierza Wierzyńskiego pt.: „Modlitwa za zmarłych w Warszawie”.

Jury przyznało też wyróżnienie Aleksandrze Michałowskiej za interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej : „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”, uczennicy z Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Laureatów nagrodziliśmy kartami podarunkowymi EMPIK.

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi
2023-05-15

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych...

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców