W hali sportowej Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej odbył się I etap Międzyszkolnego Turnieju Szkół „EkoAktywni - razem dla zdrowej przyszłości”....
Znalazły się fundusze na następny etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Inwestycja stowarzyszenia „Wspólny Świat” znalazła się na liście dofinansowań Programu Współpracy Transgranicznej „Polska-Białoruś-Ukraina”. Kwota dofinansowania to blisko 2 mln euro.
Projekt stowarzyszenia zakłada budowę szkoły przysposabiającej do pracy i środowiskowego domu samopomocy oraz mieszkań treningowych z możliwością przekształcenia na dom pobytu stałego dla dorosłych osób z autyzmem. Strona białoruska zrealizuje pierwszy w obwodzie brzeskim Specjalistyczny Ośrodek Pomocy Osobom z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi, który zostanie utworzony przy Szkole Specjalnej w Brześciu. Uzupełnieniem będzie szeroki zakres działań związanych ze wsparciem osób wykluczonych: konferencje, szkolenia oraz wizyty studyjne.
– Jest to kolejny etap budowy kompleksowego Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. To nas bardzo ważne dofinansowanie – mówi Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia. – Chciałam podziękować wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i wspierali nasze działania. Wierzymy, że to co robimy przysłuży się społeczeństwu, nie tylko lokalnemu. Chcemy zagwarantować komplementarną i specjalistyczną pomoc osobom dotkniętym autyzmem na każdym etapie ich życia, także po wkroczeniu w dorosłość, tak aby mogły nie tylko funkcjonować, ale również korzystać z przysługujących im praw w tym samym stopniu jak osoby pełnosprawne – zaznacza prezes Wspólnego Świata.
Każdy, kto chciałby wesprzeć kolejny etap budowy pierwszego w Polsce Centrum pomocy Osobom z Autyzmem, może zrobić to, wpłacając darowiznę na rzecz stowarzyszenia Wspólny Świat lub przekazać 1 proc. swojego podatku.
Numer konta stowarzyszenia to: 77 8025 0007 0026 1052 2000 0010, KRS: 0000275016.
Na wydarzenie inauguracyjne zapraszamy już za tydzień, 25 kwietnia, o godz. 19:00 do Parafia bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej - finał wojewódzki dziewcząt rozegrano w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia.





