Aktualności
Grafika Oliwki w Kolekcji Sztuki Dziecka w Katowicach
2018-03-23

Praca graficzna dziewięcioletniej Oliwki Rogoźnickiej, uczestniczki zajęć graficznych w Multicentrum została włączona do zaszczytnej Kolekcji Sztuki Dziecka Pałacu Młodzieży w Katowicach za rok 2017 i otrzymała honorowy certyfikat potwierdzający to wydarzenie.

Tworzona od 2006 roku przy Pałacu Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach Kolekcja Sztuki Dziecka jest unikalnym zbiorem dziecięcej twórczości, zawierającym rysunki, grafiki, prace malarskie i przestrzenne dzieci w wieku od 3 do 13 lat.

Kolekcję można oglądać w wielu instytucjach, miastach w Polsce, a nawet poza granicami naszego kraju. Wyboru prac do kolekcji dokonuje specjalnie powoływana Rada Artystyczna. Dziecięce prace oceniają wybitni artyści, profesorowie i nauczyciele szkół artystycznych. Wychowanka Multicentrum jest laureatką nagrody w XIV Ogólnopolskim Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach - „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna 2017 ". Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

To nie pierwszy sukces Oliwki. Wychowanka Multicentrum brała już udział z sukcesem w XVII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO" - TORUŃ 2015 oraz w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Polska, moja Ojczyzna 2017” zorganizowanego przez tygodnik wSIECI.

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi
2023-05-15

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych...

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców