Aktualności
Marzenia stają się realne. W Białej powstanie stadion z prawdziwego zdarzenia! (WIDEO)
2017-06-02

To już pewne. Miasto zrealizuje inwestycję, o której dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu. Wówczas prezentowano jedynie projekt monumentalnego obiektu. Teraz już wiadomo, że być może jeszcze w tym roku ruszą prace nad stadionem dla Białej Podlaskiej.

- Bardzo się cieszę, że właśnie w okresie święta miasta mogę przekazać tak dobrą wiadomość. Otrzymaliśmy od Ministerstwa Sportu dotację w wysokości 10 mln zł na budowę pierwszego etapu stadionu – poinformował prezydent Dariusz Stefaniuk, dziękując przy okazji osobom zaangażowanym w ubieganie się o te fundusze: wiceministrowi Jarosławowi Stawiarskiemu, senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu oraz swojemu zastępcy Adamowi Chodzińskiemu.

Jeszcze kilka miesięcy temu obiekt, który docelowo pomieści 8 tys. widzów był marzeniem. Teraz jest pewne, że na pierwszy etapie inwestycji skorzysta również bialski Ekonomik. Częścią stadionu będzie bowiem nowoczesna hala, z której skorzystają uczniowie szkoły.

Radości z dobrych wieści nie ukrywał prezes MKS Podlasie Zbigniew Barszcz oraz trener kobiecej reprezentacji piłki nożnej do lat 19 Marcin Kasprowicz. Obaj podkreślali, że na inwestycji skorzystają nie tylko sportowcy ale przede wszystkim mieszkańcy. Również dlatego, że będzie ona kontynuacją budowy sportowego kompleksu. Niemal gotowe do odbioru jest już pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, znajdujące się w sąsiedztwie stadionu.

Nowy obiekt docelowo będzie posiadał ok. 3,3 tys. miejsc na trybunie wschodniej, 1,5 tys. na zachodniej z możliwością rozbudowy o ok. 1,7 tys. na trybunie południowej i ok. 1,3 tys. na północnej. Łącznie ok. 7,8 tys. miejsc z zapleczem sportowo-socjalno-magazynowym na parterze pod trybunami. Hala sportowa, z której skorzystają uczniowie Ekonomika będzie miała wymiary 45 na 25 metrów. W planach jest również zaplecze sportowe na pierwszy piętrze: siłownia, fitnes i odnowa biologiczna.

W projekcie nie zabrakło koncepcji wygodnego parkingu na 250 samochodów, miejsca dla niepełnosprawnych i autokarów. Zaprojektowano także drogi dojazdowe, pełniące zarazem funkcję drogi pożarowej. Nowy obiekt będzie się prezentował okazale także z zewnątrz. Fasadę stadionu stanowią panele aluminiowe w kolorze perłowo-białym, a wszystkie miejsca siedzące znajdują się pod zadaszeniem.

Pozostałe artykuły

I Bialskie Spotkania Genealogiczne
2024-05-27

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Klubem Genealogicznym „W poszukiwaniu korzeni" zapraszają na I Bialskie Spotkania Genealogiczne, które odbędą się 28 maja 2024 r. w Parku Radziwiłłowskim w godz. 12:00-18:00.

Dr Stanisław Romanowski otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny
2024-05-27

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski, autor publikacji „Prawosławny Dekanat Bialski w latach 1918-1939" otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny z rąk Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla, Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego.

Dzień Matki
2024-05-26

Dziś najlepsze życzenia składamy wszystkim mamom.

Podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”
2024-05-25

Za nami podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”.

150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej
2024-05-25

Uroczystość związana ze 150-leciem Bialskiej Straży Pożarnej zgromadziła na pl. Wolności wielu gości i delegacji.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.